9
خلق انسان نوین از طریق بی بند و باری جنسی

اوشو، مرشد بی حقیقت

  • کد خبر : 6321
  • 02 دی 1399 - 15:23
اوشو، مرشد بی حقیقت

به گزارش بهداشت معنوی، راجنیش چاندرا موهان در سال ۱۹۳۱ در شهری کوچک بنام کاچوارا در هند مرکزی به دنیا آمد. وی در اواخر حیاتش نام خود را به اشو تغییر داد. مذهب والدین او جینیسم بود. اگرچه اشو در تمام طول عمرش خود را به هیچ دین و فرقه مذهبی وابسته نمی­دانست . راجنیش […]

به گزارش بهداشت معنوی، راجنیش چاندرا موهان در سال ۱۹۳۱ در شهری کوچک بنام کاچوارا در هند مرکزی به دنیا آمد. وی در اواخر حیاتش نام خود را به اشو تغییر داد. مذهب والدین او جینیسم بود. اگرچه اشو در تمام طول عمرش خود را به هیچ دین و فرقه مذهبی وابسته نمی­دانست .

راجنیش درجه فوق لیسانس خود را در رشته فلسفه از دانشگاه سوگار اخذ نمود. او به مدت ۹ سال مشغول تدریس فلسفه در دانشگاه جبال­پور بود و به طور هم زمان به عنوان یک استاد مذهبی فعالیت می­کرد. او در سال ۱۹۶۶ تدریس را کنار گذاشت و تمام توجهش را به تربیت مریدانش و همچنین سخنرانی­های خود معطوف ساخت .

در سال ۱۹۷۴ اشو به سمت شهر پونا در جنوب بمبئی مهاجرت نمود. گروه­های مخالف ادعا می­کنند که این تصمیم به دلیل افزایش مخالفت­های عمومی در بمبئی بر علیه وی اتخاذ شد .

در سال 1979 اشو از هجرتش به عنوان حرکتی جهت نسل بشر نام برد. او گفته بود: «اگر ما نتوانیم در ۲۰سال آینده انسان نوینی خلق کنیم، انسانیت هیچ آینده­ای نخواهد داشت .فقط زمانی می­توانیم جلوی خودکشی همگانی را بگیریم که انسان جدیدی بیافرینیم.»

اشو با فرقه های سری بسیاری در تماس بوده ولی تنها سه نفر به نام های “ماگا بابا” ، “پاگال بابا” و “ماستا بابا” در او تاثیر گذارده است.

چنان که از سخنان اشو بر می آید او دارای شخصیتی بسیار متکبر و مغرور بود. او در جایی خود را استاد استادان و مرشد مرشدان می خواند. در تعبیر دیگر، به طور ضمنی خود را حتی بالاتر از مسیح (ع) می داند : «یافتن من پشت این صف طولانی کاری دشوار است، من تنها کافی هستم. همانطور که وقتی مسیح بود، وقتی با من هستی، مرشد کافی است و اساساً تو با من هستی. برای من نیازی نیست مسیح یا بودا یا دیگری را واسطه کنی.»

او همچنین مانند موسی (ع) ده فرمان صادر کرده است که نشان از تاثیر پذیری او از یهودیت است.

او یکسری آموزش­های روحانی تلفیقی را ارائه کرد که ترکیبی بود از هندوئیسم، جینیسم، ذن، بودیسم، تائویسم، مسیحیت، فلسفه یونان قدیم، بسیاری از عقاید و رسوم مذهبی و فلسفی، روانشناسی، روش­های جدید درمانی مدیتیشن و غیره… .

در سال ۱۹۸۰ او توسط یک هندوی بنیانگرا در یکی از سخنرانی­های صبحگاهیش با چاقو هدف حمله قرار گرفت. به دلیل بی­کفایتی پلیس این تروریست تبرئه شد. درسال ۱۹۸۱ او با بی­میلی هندوستان را به دلیل درمان بیماری و برخورداری از امکانات پزشکی پیشرفته ترک کرد و راهی آمریکا شد .

دشمنی اشو با خدا !

«اگر خدایی وجود داشت یاد می­دادم که چطور او را بکشید! زیرا با وجود خدا زندگی غیرممکن می­شد.» (اشو_توطئه­ای به نام خدا) این سخن اشو به شکلی غیر مستقیم رازهای ناگفته­ی یک آتئیست را فاش می­کند. همانطور که می­بینید یک بی­خدا به دنبال حقیقت نیست؛ بلکه می­خواهد به هر قیمتی که شده خدا وجود نداشته باشد! برای آنها مهم نیست که آیا واقعا خدا وجود دارد یا نه؟ اکثر آتئیست­ها به این دلیل به خدا و دین کافر می­شوند که به لحاظ روانی با خدا و دین­مداری در جنگ و ستیز هستند. چون به نوعی از تکبر و خودپرستی درونی مبتلا هستند، هضم این قضیه که وجودی برتر از آنها هست که باید او را پرستش کنند برایشان نفرت انگیز است! به همین خاطر با تمام وجود با خداوند به جنگ و ستیز می­افتند و بر طبق اعتراف این ملحد اگر می­توانستند خدا را هم می­کشتند!

وگرنه چرا اشو باید کشتن خدا را آموزش دهد؟ آن هم خدایی که تمام مذاهب الهی و عارفان این­چنین به نیکی از آن یاد کرده و آن را به رحمانیت و عشق و مجازاتگر ستمکاران و دروغگویان و تهمت زنان و … می­شناسند. اگر چنین خدایی وجود داشته باشد به جای بندگی او به فکر کشتنش خواهیم بود؟ آیا یک انسان سالم چنین نگرشی دارد؟

اگر به گفته­ها و سخنان دیگر کافران رجوع کنید می­بینید که با همین نفرت و بلکه بدتر از آن درباره­ی خداوند و دین اظهار نظر می­کنند … البته عده­ی اندکی نیز در این بین مستثنا هستند.

آموزش جنسی به کودکان

«آنچه مورد نیاز است، آموزش جنسی به کودکان است.« (گلچینی از سخنان اشو، ص۱۴) آموزش و شرح مسائل جنسی زودتر از سن ازدواج، موجب درگیری ذهن کودک و در نتیجه، سبب افزایش فساد جنسی، روسپی­گری (و در آینده) از هم فروپاشی خانواده­ها، افزایش آمار تجاوزات، افزایش کودکان بی سر پرست و … خواهد شد.

جناب اشو! لطفا دیگر دست از سر کودکان بردارید! لطفا دیگر کودکان را به افکار منحرف جنسی خود فاسد نکنید. همینکه در کمون شما زنان به فاحشگی روی آورده و مردان و زنان در روز، گاه نزدیک به ده بار مراقبت می­کرده­اند کافی است! همینکه دست پرورده­های شما خانواده و تمام زن و بچه­شان را برای هوسرانی­ ها رها کرده و در بی­شرمی تمام به سکس آزاد روی می­آورند خود فاجعه­ی بزرگی است. لطفا این منجلاب را بیشتر از این هم نزنید و بگذارید حداقل کودکان در دنیای پاک و صادق خود باقی بمانند.

ایده­آل انسان از منظر اشو: حیوان باشید!

«وقتی شما دست به انتخاب می­زنید، در واقع چیزی را سرکوب می­کنید. ولی حیوان انتخاب نمی­کند، برای او در مقابل هر پیشامدی تنها هرچه پیش آید خوش آید مطرح است. حیوان خیلی راحت همه چیز را می­پذیرد، او از انتخاب چیزی نمی­داند . یک صوفی هم همین کار را می­کند، او از انتخاب چیزی سر در نمی­آورد.« ( آواز سکوت ، ص۱۰)

تشویق جوانان به مصرف مواد مخدر در عرفان اشو  LSD .ماده ی مخدر نیست، داروست !

«و اگر ما واقعا بخواهیم مردم توسط مواد مخدر و الکل از بین نروند ، قادریم داروهایی با ترکیبات شبیه ” ال اس دی ” بسازیم که اثرات بد و مخرب آن را هم نداشته باشد. آنگاه دیگر نیازی به منع نیست ‌داروها از جنبه­ای می­توانند کمک بسیار خوبی برای سلامت باشند؛ برای رفع افسردگی­های مزمن؛ برای خواب بهتر؛ برای اشتهای بهتر … همه کار می­توان کرد، ولی ما به سبب ذهنیت قدیمی­مان همچنان می­کوشیم ممنوعیت­های قدیم و احمقانه را اجرا کنیم.(اشو_عصیان گر)

همانطور که کریستوفر در مقاله­اش اشاره کرد، اشو برای تسکین درد بیماری­های جسمی­اش به ماده­ی مخدر والیوم روی آورد و برای تسکین همین دردها معتاد شد. سپس یک بار در عمرش، به جای والیوم، از LSD استفاده کرد .

شما نمی­توانید انسانی را برده سازید مگر آنکه او را وادار کنید احساس گناه کند.‌ احساس گناه نیرنگی است که با آن می­توان هر کسی را به بردگی گرفت. – اشو –

این حرف هم درست است و هم غلط! بله، برخی از شیادان سعی می­کنند وجدان و احساسات آدمی و خوب و بد را در جهت منافع خودشان قرار دهند و انسان­ها را اینگونه به بردگی بگیرند. اما آیا همه­ی آدم­ها اینگونه هستند؟ خیر، انسان­های زیادی صرفا می­خواهند ما زندگی بهتری داشته باشیم.

نویسنده: امینی – کارشناس عرفان های نوظهور

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=6321

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.