20
به بهانه نقد کتاب «تمام جهان در من است»؛ اثر ایمان سرورپور

ایمان سرورپور؛ قهرمان پوشالی موفقیت

 • کد خبر : 8434
 • 11 شهریور 1401 - 16:47
ایمان سرورپور؛ قهرمان پوشالی موفقیت
و سخن او با کسی است که قطعاً به قرآن و دین اسلام ایمان دارد و اگر مسیحی یا یهودی باشد، از کادر خارج می‌شود. البته این بازی با اعتقادات و نام پروردگار در سراسر کتاب وجود دارند. انگار که ایمان سرورپور می‌ترسد به عنوان یک اومانیست یا انسان‌گرا معرفی شود و کتاب نورعلی‌نورش به چاپ نرسد.

بهداشت معنوی؛ سيد ايمان سرورپور رودسری، از فعالان عرصۀ آموزش و مشاورۀ تحصیلی است که فعالیت‌های مختلفی را درزمینۀ مشاورۀ کنکور انجام می‌دهد. او چند سالی است به‌عنوان کارشناس و مشاور در صداوسیما حضور داشته و برنامه‌های مختلفی را در شبکه‌های آموزش و سلامت کارشناسی و اجرا نموده است.

ایمان سرورپور توانسته در شبکه آموزش صدا و سیمای ملی ایران جای پای محکمی برای خود باز کند و علاوه‌بر حضور در برنامه‌های مرتبط با کنکور برنامه‌ای با عنوان «به خودآ» را با تهیه‌کنندگی خود بر روی آنتن این شبکه ببرد. نکته جالب در مورد این برنامه در عنوان آن نهفته است. عنوان برنامه به گونه‌ای نوشته شد که به دو صورت «به خود آی» و «به خدا» خوانده شود. و این همان ادعایی است که در معنویت‎‌های نوظهور و دین آمریکایی تفکر نوین بیان می‌شود: خدا همان انسان است [اومانیسم را بپذیر]

 

درباره اومانیسم بیشتر بدانید:

| اومانیسم دینی و اومانیسم سکولار

 

با بررسی آثار گفتاری و نوشتاری ایمان سرورپور می‌توان دریافت که او زمینۀ مذهبی دارد، اما تا حدودی در فضای مفهومی تفکر نوین قرار گرفته و توصیف او از مفاهیمی چون: حال خوب، صلح با خود، آگاهی، خودشناسی و… با رویکرد مروجان تفکر نوین آمیخته شده است.

 

ایمان سرورپور

برنامه به خودآ به تهیه‌کنندگی ایمان سرورپور

ایمان سرورپور که به سلبریتی شدن علاقه داشته و بارها بر روی صحنه اجرای موسیقی رفته است. دوره‌های متعددی با نام‌های «از آگاهی تا آفرینش»، «توسعه فردی»، «برنامه‌ریزی درسی»، «بیزینس کوچینگ» و… برگزار نموده و دو کتاب نیز با نام‌های «تمام جهان در من است» و «سفر کوانتومی وال تنها» به چاپ رسانده است.

منتقد کتاب خانم کتایون اصغری، در وبگاه «کتابچی» نقدی را درباره کتاب «تمام جهان در من است» منتشر کرده است. متن که در ادامه می‌خوانید نقد خانم کتایون اصغری بر این کتاب است. امیدواریم با خواندن نقد زیر به شکل بهتری با یکی از مروجان تفکر نوین و فروشندگان پکیج موفقیت در ایران آشنا شوید. همچنین امیدواریم رسانه ملی در آینده نزدیک با پالایش افرادی چون ایمان سرورپور از افزایش ضریب نفوذ این افراد در فضای رسانه‌ای میهن عزیزمان جلوگیری کند.

درصد زیادی از نوجوانان ایرانی، به سن هفده سالگی که می‌رسند، هیجان‌انگیز‌ترین، سخت‌ترین و تلخ‌ترین دوره‌ی زندگی خود را تجربه می‌کنند. این دوره آمادگی برای کنکور نام دارد. کنکوری که از آن یک غول ساخته شده و در واقع چیزی کمتر از هیولا نیست. خصوصاً اگر در مدارس دولتی و بدون آموزش ویژه یا کتاب خاصی درس خوانده باشید. این هیولا، هرچه آموزش و اوضاع مالی ضعیف‌تر و خراب‌تری داشته باشید، قوی‌تر و وحشتناک‌تر خواهد شد و این کاملا ناعادلانه به نظر می‌رسد. این‌طور نیست؟

 

درباره ایمان سرورپور در بهداشت معنوی بخوانید:

| ایمان سرورپور؛ خسته از جنگ تحمیلی، ترویج دین آمریکایی

 

در این مسیر، افراد زیادی کتاب نوشته‌اند و سخنرانی‌های مختلفی را اجرا کرده‌اند، تا سنگ صبوری باشند برای بچه‌هایی که توانایی کافی جهت شرکت در کنکور را ندارند؛ یا شاید هم، صرفاً قصدشان این است که پولی به جیب بزنند و سعی دارند با «حلوا حلوا کردن» دهن خودشان را شیرین کنند! در واقع، آن‌ها طوری صحبت می‌کنند که انگار واقعاً چیزی از شرایط سخت نمی‌دانند. حق هم دارند. طبیعتاً کسی که در نعمت بزرگ شده باشد نمی‌تواند کسی را که پر از خالی است، درک کند. یکی از کتاب‌هایی که در زمینه‌ی انگیزه‌بخشی به بچه‌های کنکوری نوشته شده است، کتاب «تمام جهان در من است» نوشته‌ی «ایمان سرورپور» است که ده سال پیش در کنکور رتبه‌ی 50 را از آن خود کرد. در این مطلب قرار است ببینیم که این نویسنده، در کتابش چه چیزی برای گفتن دارد و آیا واقعاً قصد کمک دارد یا شعارگویی؟ اما قبل از آن، بهتر است کمی بیشتر با او آشنا شویم.

ایمان سرورپور

ایمان سرورپور متولد سال 1362، فارغ‌التحصیل لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس MBA در دانشگاه آمریکایی I.O.W.H.E است. او ده سال است که به بچه‌های کنکوری مشاوره‌ی تحصیلی ارائه می‌دهد و جوان‌ترین دبیر اتحادیه‌ی یونیسف است که سخنرانی‌های زیادی برپا می‌کند. او در کنار فعالیت‌هایش دو کتاب تحت عنوان «تمام جهان در من است» و «و خدایی که در این نزدیکیست» نوشته و منتشر کرده است. او همچنین به امر «خوانندگی» نیز مشغول است و ترانه‌هایی از خود به‌جا گذاشته است.

حرف زدن در لفافه

وقتی شروع به خواندن کتاب می‌کنیم، احساس می‌کنیم که «ایمان سرورپور»‌ هم مثل خیلی از افراد، تک و تنها و بدون هیچ‌چیزی رشد کرده؛ اما درست قبل آن‌که امیدوار شویم، او پتک «نابغه بودنش» را محکم به سرمان می‌کوبد. همان لحظه مخاطب متوجه می‌شود که اگر از هوش زیادی برخوردار نیست، پس باید از خواندن محتوا دست بردارد.

به گذشته که نگاه می‌کنم روزهای بسیاری را به خاطر می‌آورم که در تنهایی سپری شد. ارمغان این تنهایی برایم درس بزرگی بود؛ این که بدانم از هرکس و هرچیز جز باور به خود و پروردگارم بی‌نیازم و می‌توانم به تنهایی در سخت‌ترین مسیرها به پیش روم. نفر اول بودن همیشه نقد و نظرات گاه منفی و دلسردکننده‌ی دیگران را برایم به همراه داشت، این امر به من آموخت که هر چقدر هم تلاش کنم نمی‌توانم همه را با خود همراه و هم نظم کنم.

همان‌طور که می‌بینید، شما با یک نابغه که همیشه نفر اول بوده و گاهی نظرات دلسردکننده دریافت می‌کرده طرف هستید، نه کسی که از طبقه‌ی اجتماعی پایینی به دنیا آمده، در سختی، فقر و تنگ‌دستی زندگی می‌کند؛ و آموزش‌هایی که برای او ترتیب داده شده، واقعا ضعیف و به درد نخور هستند. سپس ایمان سرورپور خودش را جای مخاطب می‌گذارد و می‌گوید اگر منتظر کسی هستید که بیاید و اوضاعتان را درست کند، سخت در اشتباه هستید. شما نباید منتظر کسی باشید و خودتان به تنهایی، قهرمان زندگی خودتان باشید.

سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که کسی که کنکور می‌خواند، جز فکر کردن به درس و مشق و بدبختی‌هایش باید منتظر چه چیزی باشد؟ یک پدر پولدارتر؟ یا یک کیسه پول از وسط آسمان؟ یا یک جور هوش الهی از سوی خداوند که مثل بابا طاهر عریان از آسمان به دهانش بتابد و او را یک شبه علامه‌ کند؟ طبیعتاً کسی که هم از فقر رنج می‌برد و هم کنکور دارد، منتظر نور الهی نیست. فقط کاسه‌ی «چه کنم»‌ را به دست گرفته و نمی‌داند چگونه از پس این غول هفت‌سر بربیاید. راه‌حل‌های زیادی نیز وجود دارد که بتواند شاخ کنکور را بشکند، ما نیز امیدواریم که ایمان سرورپور راجع به همین نکته توضیح دهد. چون برای اینکه «شرایط عالی» را به شما توضیح دهد، قصد دارد در سفری همراهتان کند. سفری که خودش قبلا تجربه کرده است.

ویلیام گلسر، ایمان سرورپور و تئوری انتخاب!

دکتر ویلیام گِلَسِر (William Glasser) [روان‌پزشک اهل ایالات‌متحده از تئوریسین نظریه انتخاب و از مروجان دین آمریکایی تفکر نوین] می‌گفت که اگر بنز و مازراتی ندارید، اگر در بهترین جای دنیا زندگی نمی‌کنید و اگر بدبخت هستید تقصیر خودتان است. چون هر عامل بیرونی بر اساس درون شما شکل می‌گیرد و این شما هستید که باید بین بدبختی و خوشبختی یکی را انتخاب کنید. من در مطلبی کامل در همین مجله، نقدهایی به طرز فکر او داشتم، چون احساس می‌کردم که این کتاب برای هر قشری نوشته نشده است، مگر قشر مرفه آمریکایی. وگرنه چه کسی بهتر از بوکوفسکی قشر ضعیف و کارگر را درک می‌کند؟

 

درباره تفکر نوین بیشتر بدانید:

| تفکر نوین؛ روانشناسی یا معنویت سرمایه‌داری؟

| تفکر نوین و نفوذ عرفان‌های کاذب به مدارس ایران

 

ایمان سرورپور نیز در کتاب خود، بدون اشاره به «تئوری انتخاب» دقیقاً همین حرف‌ها را بیان می‌کند. این که همه‌چیز از درون شما نشات می‌گیرد و این تصمیم توست. ولی جالب این‌‎جاست که کسی این حرف را می‌زند، که کمی پیش صریحانه اقرار کرده که به خاطر «نفر اول بودن» و «نابغه بودن» همیشه تنها بوده است. چه اتفاق تلخ و دلخراشی!

می‌دانم این‌که لک‌لک‌ها ما را در کجای مسیر و در چه شرایط و خانواده‌ای فرود بیاورند انتخاب ما نبوده اما این که زندگی را پس از آن چگونه می‌خواهی سپری کنی، انتخاب خود توست. می‌توانی زندگی را چون یک بوم نقاشی در دست بگیری و آن‌گونه که دوست داری به آن رنگ بپاشی و این تصمیمی‌ست که به سرنوشت تو تبدیل خواهد شد. می‌دانم کار دشواری است، اما اگر اکنون در شرایط سختی قرار گرفته‌ای به آن به چشم یک فرصت نگاه کن.

 

ایمان سرورپور

تمام جهان در من است اثر ایمان سرورپور

 

حرف من با نویسنده این است که چطور می‌توان به «دلار سی هزار تومانی» به چشم یک فرصت نگاه کرد؟ ایمان سرورپور کسی است که برای فوق‌لیسانس با بورسیه در آمریکا درس خوانده است. اما اجازه دهید کمی از سبک و سیاق بورسیه گرفتن با شما صحبت کنم. حتی اگر فرض بر این باشد که قصد داشته باشید به کشور دیگری برای بورسیه‌ی تحصیلی مهاجرت کنید، باید سرمایه‌ی زیادی داشته باشید. چشم‌بسته غیب نگفتیم ولی حتی اگر قصد اخذ بورسیه‌ی کامل نیز داشته باشید، مراحل ارسال درخواست به دانشگاه‌های مختلف، اخذ ویزا، شرکت در آزمون‌های زبان بین‌المللی (مثل آیلتس، تافل، GRE و… ) به هزینه نیاز دارد! شما برای ارسال درخواست پذیرش به هر دانشگاه، باید صد دلار هزینه کنید که سه میلیون‌ تومان است و طبیعتاً برای این‌که شانس خود را افزایش دهید، باید برای چند دانشگاه درخواست بفرستید! علاوه بر این، برای شرکت در آزمون تافل، حدود پنج میلیون، برای شرکت در آزمون GRE که مکمل آن است نیز پنج میلیون، برای اخذ ویزا که باید از کشور خارج شوید، حدود هشت میلیون، برای یادگیری زبان به بهترین شکل ممکن حدود پنج میلیون و… بپردازید. تمام این‌ها روی هم رفته دست کم بیست تا سی میلیون خواهند شد. از‌ آن جالب‌تر این‌که وقتی بورسیه گرفتید، باید بیست میلیون (یا بیشتر) پول بلیط هواپیما بدهید!

آیا این‌ها برای ایمان سرورپور یک فرصت است؟ اگرچه تسلیم شدن و دست روی دست گذاشتن راه‌حل مناسبی نیست، ولی واقعاً چگونه می‌توان با این شرایط، به مسیر خود ادامه دهیم؟ حتی اگر بخواهیم دور بزنیم و در کشور خودمان «دکترا» بخوانیم، باید میلیون‌ها ریال شهریه بدهیم. شاید با خودتان فکر کنید که در کشور خودمان نیازی نیست در دانشگاه آزاد درس بخوانیم و می‌توانیم با تلاش خود، در دانشگاه سراسری قبول شویم. تبریک می‌گویم. به خانه‌ی اول برگشتیم، چون اگر لیسانس و فوق‌لیسانس را در دانشگاه آزاد سپری کرده باشید، برای دکترا نمی‌توانید در دانشگاه سراسری پذیرفته شوید! چون انگار مدرکتان را قبول ندارند.

برای قبولی در دانشگاه سراسری چه کار کنیم؟

ایمان سرورپور در ادامه سعی می‌کند با دلی خوش شما را راهنمایی کند.

چند فرد مشهور و موفق را می‌شناسی که فرزندانشان به موفقیتی بالاتر از آن‌ها دست یافته باشند؟ ثروتمندان جهان چقدر امید‌وارند که وارثانشان بتوانند امپراطوری آن‌ها را با درایت گسترش دهند؟ ثروت بادآورده و مال به‌ارث‌رسیده یا جایگاه هدیه‌شده، کدام نازپرورده‌ای را به اسطوره تبدیل کرده؟

اول این‌که شاید کسی نخواهد مثل شما اسطوره شود آقای ایمان سرورپور. همین که بچه‌ها بتوانند در شهر خودشان در دانشگاه سراسری قبول شوند، کفایت می‌کند. اما این قبول شدن به چند عامل بستگی دارد: آموزش خوب، تکنیک‌های تست‌زنی، تهیه‌ی کتاب‌های تست، شرکت در آزمون‌های آزمایشی و… . این روزها کسی که می‌خواهد برای کنکور آماده شود، با هزینه‌های شش-هفت الی بیست و سی میلیونی در آموزشگاه‌های تخصصی ثبت نام می‌کند، توسط بهترین اساتید دوره می‌بیند، با بهترین مشاور و برنامه‌ریز صحبت می‌کند و بهترین کتاب‌های تست را در اختیار دارد. لپ‌تاپ و کامپیوتر دارد، می‌تواند هر روز در آزمون‌های آزمایشی شرکت کند و در صورتی که در خانواده به مشکل بخورد یا پدر و مادرش با او بدرفتاری کنند، کافی است با پشتیبانش تماس بگیرد تا مشکلاتش طی یک ساعت برطرف شود!

اما کسی که هیچ‌یک از این امکانات را ندارد باید چه کار کند؟ بسیار خوب، قضیه را بزرگ نکنیم. همه حداقل یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر در خانه دارند. اما کسی که در مدرسه‌ای دولتی درس می‌خواند و جز آموزش معمولی و سطح پایین چیز دیگری در دسترسش نیست، باید چه کار کند؟ کسی که نمی‌تواند صد کتاب تست تهیه کند، توسط مشاورهای قلمچی و… پشتیبانی شود و دغدغه‌اش سروکله زدن با هم‌کلاسی‌هایی شده که هیچ آینده‌ای ندارند، چگونه می‌تواند به «اسطوره» تبدیل شود؟ اگر در خانواده‌ای معمولی زندگی کند که یک «اتاق شخصی» ندارند و برای درس خواندن مجبور است به حیاط مراجعه کند، چگونه می‌تواند سال‌ها پشت کنکور بماند، درس بخواند، هیچ زخم زبانی نشنود، هیچ امکاناتی نداشته باشد و دکتر شود؟ وقتی برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری تهران، برای کسانی که خارج از تهران زندگی می‌کنند سهمیه در نظر گرفته شده است، چگونه می‌تواند خودش را بین آن‌ها جا دهد؟ آیا راه نجاتی برای او وجود دارد؟ ایمان سرورپور «توکل به خداوند» را توصیه می‌کند و آیه‌ای از قرآن می‌آورد.

و هم اوست که (شما را) بی‌نیاز کرد و سرمایه بخشید.

“و سخن او با کسی است که قطعاً به قرآن و دین اسلام ایمان دارد و اگر مسیحی یا یهودی باشد، از کادر خارج می‌شود. البته این بازی با اعتقادات و نام پروردگار در سراسر کتاب وجود دارند. انگار که ایمان سرورپور می‌ترسد به عنوان یک اومانیست یا انسان‌گرا معرفی شود و کتاب نورعلی‌نورش به چاپ نرسد.”

سکوت و دیگر هیچ

بخش اعظمی از کتاب ایمان سرورپور، به «سکوت» اختصاص یافته است. او که به خاطر نابغه بودن زخم‌ زبان‌های زیادی را تحمل می‌کرد، حالا به شما توصیه می‌کند تا مثل شب، سکوت کنید. قدرت تخیلش را دوست دارم ولی «شب» فقط برای جان‌بخشی در اشعار شکسپیر به درد می‌خورد آقای نویسنده! در کنار آن، برای این‌که بتواند جلوی افرادی که حرف‌هایش را نقد می‌کنند بایستد، از ابتدای کتاب تا آخر، بر سر «مظلوم‌نما‌ها» می‌کوبد. او آن‌ها را موجوداتی تصویر می‌کند که دنبال تایید گرفتن یا ترحم دیگران هستند و قصد دارند با این کار خودشان را آرام کنند.

خب حق با توست. توانستی مرا قانع کنی. شرایط تو بدترین شرایطی‌ست که فردی تابه‌حال آن مواجه شده، راه‌ چاره‌ای نیست و تو محکوم به این تقدیری. فکر می‌کنم دیگر بین ما حرفی برای گفتن باقی نباشد چراکه کسی که خوابیده را می‌شود بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده هرگز نمی‌شود بیدار کرد.

سوال من از نویسنده‌ی این کتاب این است:

شما واقعا می‌دونین «بدترین شرایط» چیه؟

ما معمولی‌های بیچاره

به‌شخصه زمانی که با مشکلات حاد ورود به دانشگاه سراسری در رشته‌ی مورد علاقه‌ام مواجه شدم تصمیم گرفتم از طریق امکانات محدودی که داشتم با نحوه‌ی انتخاب رشته و شغل‌های پول‌ساز آشنا شوم. از آن‌جا که از پس هزینه‌ی تحصیل در شهرستان هم برنمی‌آمدم، دانشگاه آزاد تهران را انتخاب کردم و تا فوق‌لیسانس هم در همین دانشگاه درس خواندم. جدا از این‌که همچنان از امکانات آموزشی سراسری (از جمله ایمیل دانشگاهی و کتابخانه‌ی خیلی خاص و… ) بی‌نصیب بودم، می‌دانستم امکان اخذ مدرک دکترا در دانشگاه سراسری را ندارم و برای اخذ پذیرش هم پولی ندارم.

این تازه، ساده‌ترین شرایطی بود که به قلم خودم برایتان شرح دادم. از این شرایط خیلی بدتری هم وجود دارد که حتی روح من هم از آن‌ها خبر ندارد. کسانی که از کودکی تجارب تلخ زیادی داشتند، توسط خانواده‌ای پدرسالار بزرگ می‌شوند و شاید هم بدسرپرست هستند. جواب شما به آن‌ها چه چیزی می‌تواند باشد، آقای ایمان سرورپور؟ توکل به پروردگار؟ فکر می‌کنم به قول شما، کاری جز این نمی‌توانند بکنند، مگر این‌که راه‌های دور زدن وضعیت و شرایط نابسامانشان را بلد باشند. در این صورت، مثل شما در سی سالگی نمی‌توانند هم آمریکا را دیده باشند هم جوان‌ترین دبیر یونیسف باشند. شاید به سختی بتوانند به یک کارمند بیچاره در سیستم سرمایه‌داری تبدیل شوند و مثل کالا، مورد سوءاستفاده‌ی ثروتمند‌ترها قرار بگیرند. ما و آن‌ها، راهی جز معمولی شدن نداریم، آقای اسطوره!

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=8434
 • 65 بازدید

ثبت دیدگاه

 1. ایمان سرورپور چندساله مشاور کنکور نیست و خودشو از بازی بیرون کشیده لطفا بیخیال این موضوع بشین بحث های جذاب و جنجال برانگیزتری در حوزه ی دانش و کارش برای صحبت هست😜 دوست داشتین ایمیل بزنید آمارشو بهتون بدم ببرید به عنوان جزوه ازش استفاده کنید

 2. نخبه؟شوخیتون گرفته؟ نخبه ی چی دقیقا؟ میشه توضیح بدید آقای ایمان سرورپور دقیقا شغلش چیه و چیکارست ؟ مشاور تحصیلی؟سال هاست که نیست،روانشناس!نبوده و نیست!عارف و فیلسوف؟نه! آخه تو این دوره زمونه با گوشی و نصب شدن به شبکه های اجتماعی و کتابای خوب خوندن و کلاسای خوب رفتن و حرفای خوشگل زدن همه میتونن فالوور جمع کنن ولی من نمیفهمم نخبه رو باید کجای دلم بذارم وقتی حرفاشون عمق و ریشه ی اسلامی نداره و درمانگر و شفای واقعی نیست!!! اینطوری میگید این بنده خدا چند ساله چپ و راست من میخوام از ایران برم فلان کشور منو میخواد ولی بخاطر شما نمیرم و مدام منت میذاره سرمون… ما توی حوزه چندسال درس بخونیم مدرک فلسفه و کلام و تعلیم و تربیت بگیریم بعد سازمان فشل روانشناسی غربی اعلام کنه ما درحال حاظر چیزی به اسم روانشناسی اسلامی نداریم و طلاب اجازه ندارن به عنوان روانشناس و مشاور فعال باشن و اونوقت یکی مثل این آقا با مدرک مدیریت مشاور تحصیلی و روانشناس و … باشه

 3. پس ایمان سرورپور دیشب که استوری گذاشت و میگفت حالش خیلی بده و گریه کرده شما رو میگفت که میخواید جا رو براش تنگ کنید و زمینش بزنید و از گود خارجش کنید🕳🤔 چرا حالا اینکارا رو میکنید ؟😣

 4. اون فیلمش سر سفره ی عقد تور و انداخته بود روپاهاشو و مشاوره ازدواج میداد خیلی خنده داره نگاه کنید فیض ببرید😂💞
  بعد جالب اینه این با این همه ادعا یه لیوان چای از توی قوری بلد نیست بریزه میگه برام بریزید بلد نیستم😂😂😂

 5. میشه درباره ی ایمان سرورپور اصلا حرف نزنید؟! این آقا از خداشه رسانه های مختلف دربارش حرف بزنن و معروفتر از قبل بشه و اقشار مختلف با ادیان و فرهنگ های مختلف رو جذب کنه!
  مگه ندیدید میگفت سال هاست تمام خواب و خیالش اینه که وقتی میکوبه رو میز شیشه ای شبکه آموزش بشکنه و خورد بشه و خودشم با مخ بخوره زمین و فرداش همه ی روزنامه ها دربارش بنویسن و اخبار پخشش کنه😂😂😂 این و خودش به پیمان شیخی میگفت توی پخش زنده و من هنوز اون فیلمو نگه داشتم چند وقت یبار نگاه میکنم و میخندم بهش😂😂😂😂😂😂 حالا شما هی براش تیتر بزنید و حال بدید بهش😂
  این وسط ویژه برنامه ها کرم میریزه مخاطب جذب کنه از قصد از کلمات ژوراب شلواری زنانه و مسائل جنسی کودکان و آهنگای غیرمجاز و کوفت و زهرمار استفاده میکنه اینا تکنیک ها که نه حربه های جذب فالووره 😂😂😂
  یه مدت ۶ صبح لایو میذاشت لباسای رنگ روشن و پاستلی میپوشید مثلا نیلی رنگ و لیمویی رنگ (مموشی )و شروع میکرد به دلبری😍 پنج دیقه یبار دستشو میبرد لای موهاش و میریختشون روی پیشونیش بعد دو دیقه دیگه جمعش میکرد و دهبار تکرار میکرد و خودشم خندش میگرفت چون میدونست چه غلطی داره میکنه و انگشتاش فرم میداد و با گردنبندش بازی میکرد و آخرشم میخواست دیگه اوج جذابیتشو نشون بده یه لبخند کجکی میزد و گوشه ی دندوناشو نشون میداد و یه چشمک میزد و کارو تموم میکرد😂😂😂
  بعضی وقتا هم عین اژدر زل میزد به آدم و دستاشو میورد جلو ومیگفت دستانونو بدید به من باهم پرواز کنیم بریم سیاره ی شما دو ایکس ایگرگ🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  وای خدا با یادآوریش ترکیدم😂 من وقتایی که حوصلم سر میره ایمانو نگاه میکنم
  همه ی فیلماشم توی آرشیو فن هاش موجوده

 6. من سال ها با همین حرفای ایمان سرورپور و شهاب اناری زندگی کردم و توی مغزم هک شدن… وقتی شکست خوردم و به بن بست رسیدم فهمیدم این حرفا چیزایی نیستن که توی زندگی واقعی و در مسیر رسیدن به خدا کمکم کنن و دارم سعی میکنم مغزمو به سختی هم که شده پاکسازی کنم ولی این حرفا به قدری روی من تاثیر گذاشته و سبک زندگیم شده که فراموش کردنش خیلی سخته و وقتی ترسناک میشه که گاها خودمم این نسخه ها رو برای دیگران تجویز میکنم :(💔

 7. ایمان جان تو که راست میگی پس بیا و با موسسه بهداشت معنوی یه لایو بذار و ما رو از سرچشمه های علوم منحصر به فردت که حاصل چند هزار ساعت دوره ی آموزشی و چند هزار جلد کتابه سیراب کن😂❤
  فقط بلدی با کسایی که از خودت بی سواد ترن لایو بذاری و براشون شاخ و شونه بکشی و گندگی کنی😈☠
  خجالت نمیکشی جونه دل🔪🦧

 8. وقتی به هر قیمتی دلت میخواد نویسنده و شاعر و میوزیسین و روانشناس باشی ولی حتی به خودت زحمت نمیدی بری علمش رو به صورت غیرآکادمیک هم یاد بگیری و به زور پول کارتو از پیش میبری

 9. وقتی یه دلت نجف و کربلاست یه دلت لاس وگاس و بورلی هیلز😎❤

 10. آقای سرورپور شما اول بیا بگو نسبتت با سرداران و آقایان شفقت که از لحاظ ظاهری و فیزیکی کپی برابر اصل خودتون و مادرتون و مادربزرگتون هستن چیه اونوقت ما باور میکنیم شما به جایی وصل نیستی! یا میخواید بیشتر برای مخاطبین و خوانندگان کتابتون توضیح بدم؟
  آره به قول شما آقازاده ماییم که پدرامون با نون حلال بزرگمون کردن! ولی شماها فعلا دارین آقاییشو میکنین! اصا تو خوبی
  شما بگو از چه سالی و از دولت کدوم رئیس جمهور تو صدا و سیما لونه کردی من بگم کی واست لابی زده رفتی تو صدا و سیما خونه ی اول و آخرت😏

 11. چالیم چلیم وات چیلیم ؟🤔😂

  خیلی اوضاع خیطه 😂🕺🏻

  کی گفته ایمان سرورپور سفیر یونیسفه؟

  هر سال هفته ی کنکور همایش میذاشت مثل یوگی ها مینشست رو زمین انگار معبد و بت خونه ی شائولینه🥷🏻 ژست مدیتیشن میگرفت و نفس عمیق میکشید و روح فراعنه رو احضار میکرد😂😂😂👻👻👻🙈🙈🙈

  چهارتا عکس از قرآن و احادیث میذاشت چهارتا عکس نوشته از دخترای خوشگل و چشم رنگی چهارتا هم عکسنوشته از طبیعت

  اگه میشد اون وسط یه سازی سنتوری یا آهنگی قری چیزی اجرا میشد بستگی به زمان و مکان داشت

  صندلی های برج میلاد هم به زور سلبریتی ها پر میکرد مجری بازیگری خواننده ای چیزی

  چهارتا در و داف هم دورش میچرخیدن یکی آب میداد دستش یکی کتشو مرتب میکرد یکی عرقشو خشک میکرد یکی براش لباس میدوخت یکی گردنبند میساخت میداد دستش

  بعد شروع میکرد حرفای عاشقانه و احساسی میزد حسابی که حضار داغ کردن و اشکشون جاری شد

  اصل قضیه شروع میشد که یا علی هرچی کرمته بریز تو کاسه
  (عین پهلوونایی که معرکه میگیرن پول جمع میکنن😂)

  دیگه این آخرا گندش دراومد و چند نفری رفتن از یونیسف استعلام گرفتن سازمان هم نامه زد که ما اصلا کسی به اسم ایمان سرورپور نمیشناسیم و کارشون غیرقانونیه و مراجع قانونی باید رسیدگی کنن و ما اگر سفیری داشته باشیم خودمون معرفیش میکنیم

  دیگه اینطوری شد که آبروش در حد بین المللی ریخت و نهادهای مربوطه به زور قانون و چک و لگد👊🏻 مجبورش کردن بیاد تلویزیون جلو همه به گناهش اعتراف کنه و عذرخواهی کنه
  (گرچه همیشه میگه من آدم شجاعی هستم و خودخواسته هر جمعه تو تلویزیون دارم ازتون بخاطر دزدی به نام خیریه عذرخواهی میکنم)

  دیگه نمیدونم تکلیف اون همه پول و کلاهبرداری چیشد و رد مال کرد یا نه

  فقط خواستم بگم خانوم کتایون اصغری حسرت این دوزاری رو نخور
  مدرک دانشگاه آزاد بعضیا،کارمندی و کارگری بعضیا شرافت داره به مدرک بی ارزش این مردک و امثالش قرار نیست همه تو این دنیا معروف و پولدار باشن مهم اینه آدم پیش خدا سربلند باشه

  این اگه کس و کارش کاره ای نبودن آمریکا راهش نمیدادن تا درس بخونه بالاخره سوار پیاده واسه تازوندن و نفوذ و زر مفت زدن یجاهایی لازمه

  الان میاد میگه من آقازاده نیستم ولی تمام این سالا با اسم فرمانده جنگ بودن باباش اینهمه مفتبری کرده

 12. میخواید بهتون ثابت کنم این آدم یه دروغگوی به تمام معناست و نه تنها توبه نکرده بلکه هر روز به دروغای خودش اضافه میکنه؟
  وقتی لایو میذاره یا وبینار برگزار میکنه دویست سیصد نفر توی لایو یا وبینارش هستن این آقا به دروغ میاد میگه ممنون از هزار و پونصد نفری که توی وبینار شرکت کردن و یا مرسی که چندهزار نفر به لایوی که بدون اطلاع قبلی گذاشتم توی همین چند دقیقه اول اومدن بعد شما هم که ضبط شده ی لایو یا وبینار رو میبینید میگید ساچ عه وااااااو چقدر هوادار داره این بشر… ولی منی که که با چند تا سیستم و گوشی و نت چکش میکنم مطمعن میشم که داره دروغ میگه 😏😏😏
  یا دیدید وقتی لایو میذاره میاد میگه من کلی مخاطب دارم از کانادا و آمریکا و چین و روسیه و انگلیس و تاجیکستان و قارقوزستان و پشمکستان و دبی و… و تک تک کشورای دنیا رو اسم میبره
  من خودم توی دانشگاه رفقای تاجیک و ازبک زیاد داشتم ولی کمتر پیش میومد فارسی حرف بزنیم چون زبونشون و تلفظ هاشون با ما فرق میکنه و این حرف زدنمون رو اونم در مسائل تخصصی سخت میکرد و از طرفی رسم الخط اونا با ما فرق میکنه اونوقت ایمان سرورپور میاد به ما میگه رفقای زیادی از تاجیکستان با من درتماسن و دنبالم میکنن یبار بهش گفتم اینو نگو زشته اونا اصلا نمیفهمن تو چی مینویسی و یا میگی (اونزمونا اکثر پستاش و استوریاش متن محور بود نه فیلمای خودش) اومد کولی بازی دراورد و ریپلای زد و گفت وای این به من میگه دروغگو توهین میکنه همه ببینید ولی بهش فحش ندید هرکی واسش کامنت بذاره و ریپلایش کنه پاک میکنم و خودشم اومد دایرکتم سه ساعت تمام حرف زد که آره من کلی طرفدار تاجیک دارم یکی از مدیرای ایرانی اونجا شرکت داره دعوتم کردن رفتن کشورشون شهر دوشنبه همایش گذاشتم واسشون چندساعت سخنرانی کردم 😂 بهش میگم ایمان جان خودت میگی ایرانی مقیم تاجیکستان نه تاجیک 😅 بعد شروع کرد نه اونی که دعوتم کرد قیافش شبیه افغان ها بود و منو برد بهم غذای محلی شهرشونو داد خیلی خوشمزه بود خیلی دوسشون دارم الانم برام کامنت میذاره بعد اینهمه سال😂 بهش گفتم چون یکیشون هنوز پیگیرته یعنی کل تاجیکستان تو رو میشناسه اونا زبون مارو سخت میفهمن فارسی هم که اصلا نمیتونن بخونن🤭 گفت نه من از بحرینم هوادار و فن دارم نمیدونم چطوری زبون مارو میفهمن و میان منو دنبال میکنن برام خیلی جالبه🤣 بهش گفتم اگه انقدر سودای جدایی دین از سیاست نداشتی و چهارتا کتاب تاریخی میخوندی میفهمیدی جمعیت زیادی از بحرین فارس زبانن و مثل ما حرف میزنن و اینجوری توهم نمیزدی که بخاطر تو میرن مترجم میگیرن😁 یعنی انقدر حرف زد که مخم پوکید منتظر بود من بهش بگم غلط کردم بهت گفتم بالای چشمت ابروعه👀 یعنی با همچین انسانی شما طرفین کافیه یکی برخلاف میلیش حرف بزنه خودشو به آب و آتیش میزنه اون طرفو مجاب کنه تو غلط میگی من درست میگم بخاطر همینه تموم کامنتای منفی رو پاک میکنه و هرکی زیادی تند بره براش میپره دایرکتش پدر صاب بچه رو درمیاره 😂😂😂😂😂😂

 13. آقای سرورپور شما باز پیانو داشتی بفروشی و بدی بری مدرسه غیر انتفاعی برای کنکور درس بخونی منو که همین فامیل نزدیک آقای قلمچی همکار عزیزت مثل آشغال از در مدرسه پرت کرد بیرون و غرورم و شکست و اشکمو دراورد چون خانوادم وام برای ازدواج داداشم برداشته بودن و میخواستم قسطی شهریه های مدرسه رو بدم و پولمو پس ندادن و مجبور کردن کلاس های کنکورشون رو شرکت کنم و سرکلاسای مزخرف و صحنه آهسته رفیق فاب شما(آ) بشینم که کوچکترین احترامی برای شاگرداش قائل نبود من کنکور قبول نشدم و تا سال ها افسرده و مریض بودم باید چیکار میکردم؟ من که وارد بازار کار شدم و پول دراوردم و از ایران زدم بیرون و توی یکی از بهترین دانشگاه های اروپایی درس میخونم ولی حالم از تو و امثال تو و کنکور و مافیای کنکور و قلمچی و کلمچی بهم میخوره که بهترین روزای عمرم رو به گند کشیدین

 14. کلا همیشه همینطور بوده آقازاده ها رو جذب دانشگاه های آمریکایی میکنن اونجا ازشون اطلاعات شخصی جمع آوری میکنن تا در مواقع لزوم سواستفاده کنن تو دانشگاهاشون با علوم منحط غربی مغزشونو شستشو میدن و با یه مدرک برشون میگردونن ایران تا برعلیه اهداف نظام ازشون سواستفاده کنن دیگه هم راه برگشتی ندارن چون صداشون دربیاد جون و مال و آبروشون در خطره

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.