2
ماجراهای استاد کپی کار

عرشیانفر ، مخالف قانون جذب یا مروج آن!

  • کد خبر : 6628
  • 05 اسفند 1399 - 17:36
عرشیانفر ، مخالف قانون جذب یا مروج آن!

به گزارش بهداشت معنوی، سیدمحمد عرشیانفر روحانی میانسالی است که تلاش می کند با ظاهری دینی مباحث تفکر نوین را به مخاطب خود منتقل نماید. یکی از مهمترین مباحثی که او بدان می پردازد، قانون جذب و مهارت های کسب موفقیت است. او و فاروق صفی زاده که ظاهراً با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند، در […]

به گزارش بهداشت معنوی، سیدمحمد عرشیانفر روحانی میانسالی است که تلاش می کند با ظاهری دینی مباحث تفکر نوین را به مخاطب خود منتقل نماید. یکی از مهمترین مباحثی که او بدان می پردازد، قانون جذب و مهارت های کسب موفقیت است. او و فاروق صفی زاده که ظاهراً با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند، در سال 1394 اقدام به انتشار کتابی به صورت مشترک نمودند به نام «قرآن کریم و قانون جذب».

با توجه به شناختی که از عرشیانفر وجود دارد، انتظار مخاطب این است که در این کتاب با ارائۀ مستنداتی از قرآن کریم در تایید قانون جذب مواجه شود. ولی تورق اولیه کتاب، خواننده را از این انتظار ناامید می کند و با کمال تحیر می بیند که در این کتاب نه تنها قانون جذب تایید نشده، بلکه با دلایل متعددی این قانون مورد نقد واقع شده و رد شده است.

با مرور اجمالی فهرست کتاب به این عناوین جالب! برمی خوریم:

ایرادات فرضیه جذب (ص23)

نبود پشتوانه علمی (ص23)

اخلاق ستیزی، رفاه محوری، سنجش گریزی، توجیه ظلم پذیری در قانون جذب (صص23-28)

ناسازگاری قانون جذب با اسلام (ص97)

قانون جذب حقیقت یا افسانه (ص162)

ابهامات فرضیه جذب (ص240)

و …

شاید این مقدار مخالفت با قانون جذب از سوی فردی چون عرشیانفر عجیب باشد، ولی برای رفع این تحیر لازم است تا محتوای کتاب نیز با دقت بیشتری مطالعه شود.

با شروع مطالعه کتاب در همان صفحۀ دوم با موضوع عجیبی مواجه می شویم. جمله ای ناتمام که در تصویر قابل مشاهده است.

عرشیانفر

 

این موضوع و نیز محتوای انتقادی همان صفحات اولیه کتاب، ما را به جستجو در فضای مجازی در مورد محتوای کتاب می کشاند.

نتیجۀ جستجو حیرت آور است.

به جرأت می توان گفت که حتی یک کلمه از این کتاب توسط فاروق صفی زاده و سیدمحمد عرشیانفر نوشته نشده و تمامی آن، از مقالات و یادداشتهای موجود در فضای مجازی کپی برداری شده است. البته کپی برداری کاملاً ناشیانه و غیرحرفه ای؛ به گونه ای که اگر کسی اندک آشنایی با صفحه آرایی و حروف چینی کتاب و نیز شیوۀ ارجاع و فهرست منابع کتاب داشته باشد، به سادگی می تواند به این نتیجه برسد.

سرقت محتوا تا این حد، واقعا فضاحت بار و شرم آور است. برای اینکه ادعای ما مبنی بر سرقت محتوای کتاب را مشاهده کنید، اصلا کار سختی پیش رو ندارید؛ فقط کافی است هر قسمت از کتاب را که دوست دارید باز کنید و چند جمله از آن صفحه را در موتورهای جستجو، سرچ کنید. بی شک آن مطلب را یا در سایت مرکز ملی پاسخگویی خواهید دید، یا سایت پرسمان دانشجویی یا سایتهای مشابه و یا یک وبلاگ شخصی.

جالب آن است که این دو نویسندۀ تلاشگر! حتی به خود زحمت نداده اند رفرنس های هرکدام از یادداشتهای کپی شده را به پاورقی و نام کتابها را به انتهای کتاب منتقل نمایند.

به تصویر زیر دقت کنید.

 

عرشیانفر

 

قبلا بیان کردیم که محتوای کتاب در رد قانون جذب است، اما این بخش از کتاب جزء معدود مطالبی است که در تایید قانون جذب آمده، البته با سرقت از یک وبلاگ!!

گفتنی است جای بسی تاسف، که این کتاب با این وضعیت شرم آور از سوی وزارت ارشاد مجوز چاپ اخذ نموده و به صورت رسمی به چاپ رسیده است. آیا ناظر محتوای کتاب، که قاعدتاً باید نیمچه تخصصی در موضوع کتاب داشته باشد، به خود زحمت یک سرچ ساده را نیز نداده و اجازۀ چاپ کتاب را صادر کرده است؟!

در پایان، ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که ناشر این کتاب ارزشمند! انتشارات ایران جام است که مدیر مسئول آن فاروق صفی زاده است و قریب به اتفاق کتابهای این انتشارات، به ظاهر تالیف خود اوست. فاروق صفی زاده، متولد 1346، بنا بر ادعای خودش علاوه بر لیسانس و فوق لیسانس الهیات و معارف، دارای 6 دکتری و 2 فوق دکتری است و تاکنون بیش از 300 جلد کتاب و 2000  مقاله نوشته است.!!!

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=6628

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.