37
واکنش استاد عرفان به سخنان ضد دین ملکیان

دکتر ابراهیمی دینانی: ملکیان خره

 • کد خبر : 6360
 • 05 دی 1399 - 17:46
دکتر ابراهیمی دینانی: ملکیان خره

به گزارش بهداشت معنوی، کانال فرهنگ ساز در شبکه اجتماعی یوتیوب، کلیپی از نظر استاد عرفان دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در مورد سخنان ضد دین مصطفی ملکیان منتشر کرده است. این ویدئو که شامل توضیحات زیر بود را با هم می بینیم. سخنرانی مصطفی ملکیان در همایش پرسش از امر دینی در روز شنبه ۲۸ […]

به گزارش بهداشت معنوی، کانال فرهنگ ساز در شبکه اجتماعی یوتیوب، کلیپی از نظر استاد عرفان دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در مورد سخنان ضد دین مصطفی ملکیان منتشر کرده است. این ویدئو که شامل توضیحات زیر بود را با هم می بینیم.

سخنرانی مصطفی ملکیان در همایش پرسش از امر دینی در روز شنبه ۲۸ مهر ۹۷ ایراد شده است

در توضیح این صوت آمده است:

در جلسه خصوصی امروز در خدمت حضرت استاد دکتر دینانی بودیم. در جلسات چهار نفر بیشتر نیستیم که بنده افتخار حضور یافتم. در واقع به دید حضرت استاد محرم اسرار شدم و به دید خودم نعمتی الهی پس از سالها درد و رنج بر من گشوده شده است و راه نمایان گشته و البته مقصد مشخص نیست ، راه همیشه ادامه و این سیر و سلوک الهی تا ابد هست. تمامی صداها و فایل های صحبت ها به صورت خصوصی ضبط میشود و مورد استفاده ما قرار میگرد. البته بنده به هیچ وجه این فایل ها را در هیچ فضای مجازی انتشار نخواهم داد. تنها قسمتی که بسیار مهم است برای خلق الله اینجا از پنج دقیقه اول صحبت حضرت استاد میگذارم.

بسیاری می انگارند که دین عبودیت الهی است ولی از نظر حضرت استاد عقلانیت و تعقل بر عبودیت تقدم دارد و عبودیت تنها اصلا دین نیست. در صحبتی که ارائه شده است در همایشی برگزار شده که افرادی سخنان ضددینی زده است و بسیار هم مورد تشویق حضار قرار گرفته اند و باز همان مصداق قرآن که اکثرهم جاهلون !

و اما در قسمت پایانی فایلی که پخش میکنم هم باز استاد عزیزم در مورد روانشناسی جمله ای میگوید. اگرچه دیگر حتی دشمنی با روانشناسان برای من مهم نیست که وجود و عدمشان اهمیتی ندارد. ولی گاهی برخی سخنان از بزرگان جگر سوخته انسان های جگرسوخته را حال می آورد.

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=6360
 • 7307 بازدید

ثبت دیدگاه

 1. فهوای کلام ملکیان بر عقلانیت استوار نیست منظورم از عقلانیت آن آگاهی است که بر قلب سلیم فرود میآید در جان مستقر و میجوشد و بر زبان جاری میشود فاهمه تنها در یک ظرف پاک نتیجه درست میدهد دل ظرف است بنظر میاید اغراض شخصی او را برآن داشته هرچه بگوید حتی ضد دین دقت کنید کسی که ضد اصل دین حرف میزند بنوعی ضد خداست ضد خدا ضد همه چیز است بشریت را هم ضد است جانبداری او از عناصر وابسته به غرب مبین این است او نمیهمد یا درست نمیفمد که نتیجه اش نفهمی است
  خداوند در قرآن هیچ ابایی نداشته حاملان تورات عالم بی عمل نفهم را خر خطاب کند در سوره جمعه آمده با توجه به اظهارات ضد دینی ملکیان مصداق همان آیه است (خر )بل هم اضل حتی از خر هم کمتر

 2. استاد ملکیان شخصیتی وارسته و عالم به تمام معنا هستند . اثار و سخنان ایشان را مطالعه کرده ام . نظر امثال دینانی که نان به نرخ روز خور و محافظه کار و کم سواد هستند راجع به استاد ملکیان اساسا حایز اهمیت نیست . مگر دینانی چه حجیت یا اعتباری دارد که بخواهد دیدگاههایش موثر واقع شود ؟ ملکیان علاوه بر اشراف به فلسفه اسلامی به روانشناسی و اخلاق و فلسفه غرب نیز احاطه ی کافی دارد و از قلم و نوشتار ارزشمندش نمود دانش گسترده و ذهن پویای او هویداست.

 3. هزاران حیف و افسوس که استاد دینانی چرا از دایره عقلانیت و خرد خارج شدن و چندین بار از کلمه(خ ر) برای انکار منطق استاد ملکیان استفاده فرمودن!!!!!
  داشتم با پسرم که دانش آموز دبیرستانیه در مورد اخلاق و آداب سخن گفتن صحبت میکردم که بحث به حضرت علامه طباطبایی کشیده شد و از جمله شاگرد معظم له استاد دینانی .
  پسرم با نگاهی به من ، فرمودند استاد دینانی(با طعنه) همان شخصیه که به استاد ملکیان گفتن…..
  پسرم گفت اخلاق و معنویتی که شما(من پدر) ازش صحبت میکنین الگوهاش همین حضراتند!!!!
  ابتدا باورم نشد تا اینکه جستجو کردم و متاسفانه صحبت ها رو یافتم و گوش کردم و جز تاسف چیزی نمیتوانم بگویم.
  افسوس

 4. افسوس و دریغ

 5. هزاران حیف و افسوس که استاد دینانی چرا از دایره عقلانیت و خرد خارج شدن و چندین بار از کلمه(خ ر) برای انکار منطق استاد ملکیان استفاده فرمودن!!!!!
  داشتم با پسرم که دانش آموز دبیرستانیه در مورد اخلاق و آداب سخن گفتن صحبت میکردم که بحث به حضرت علامه طباطبایی کشیده شد و از جمله شاگرد معظم له استاد دینانی .
  پسرم با نگاهی به من ، فرمودند استاد دینانی(با طعنه) همان شخصیه که به استاد ملکیان گفتن…..
  پسرم گفت اخلاق و معنویتی که شما(من پدر) ازش صحبت میکنین الگوهاش همین حضراتند!!!!
  ابتدا باورم نشد تا اینکه جستجو کردم و متاسفانه صحبت ها رو یافتم و گوش کردم و جز تاسف چیزی نمیتوانم بگویم.
  افسوس

 6. جدای از توهین ها ‘ نقد ایشان قابل تامل است

 7. دینانی برتر است چون ملکیان راهشو گم کرده و بقیه راهم گمراه میکنه

 8. تواگه شعور داشته باشی می فهمی استاد دینانی برای این ملکیان راخر خطاب کرد که چون اصل دین و علوم عقلی رامی توانست دچار تزلزل وچنددستگی کنه و افکارچندقطبی تزاید پیدا کنه بخاطر اینکه سنت غلط توسط خواصی مثل ملکیان ایجاد نشه نفهم بفهم

 9. به کار بردن کلمه خر برای ملکیان، توهین به جناب الاغ است

 10. خر تو گوساله هستی با اون مونگلا که دورتند. ملکیان کارش درسته مثل تو نفهم نیست.

 11. یک فیلسوف هم تنش به تن حکومت می خوره ادب یادش میره واقعا چقدر حیف است

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.