10
معنویت به مثابه یک امر تفننی

امین عطایی؛ مارکتینگ سینما و شبه‌علم

 • کد خبر : 8245
 • 10 خرداد 1401 - 10:14
امین عطایی؛ مارکتینگ سینما و شبه‌علم
امین عطایی مدعی است جهان وارد عصر جدیدی به نام عصر آکواریوس شده است. قبل از این عصر، دنیا در عصر حوت بوده که بیش از دو هزار سال به طول کشیده و در این دوران انرژی مردانه بر عالم حاکم بوده است.

بهداشت معنوی؛ آگاهی و زندگی آگاهانه از مسائلی ست که انسان‌ها در طول تاریخ تلاش نموده‌اند تا به سطح ایدئالی از آن برسند. در دهه‌های اخیر فهم مدرن از زندگی آگاهانه و راه‌های کسب آگاهی، منجر به ایجاد رویکردهایی در تقابل با آگاهی بخشی دین شده است. این رویکردها به گونه ایست که نیاز به هستی‌شناسی و نگرش به جهان مادی و ماوراء ماده را از طرق گوناگون دیگری غیر از راه دین و وحی، توصیه و تجویز می‌کند. این در حالی است که کسب آگاهی به شکل صحیح و واقع‌گرایانه و همچنین به‌صورت متقن، می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت زندگی مادی و معنوی افراد داشته باشد، به‌طوری‌که حیات طیبه یا همان زندگی ایدئال در گرو زیست آگاهانه است.

گروه‌های مختلفی در سال‌های اخیر به‌صورت مجازی و حقیقی، اقدام به نشر آگاهی در جوامع مختلف ، ازجمله ایران نموده‌اند. اغلب افراد و گروه‌های مدعی آگاهی بخشی تحت تأثیر افکار و باورهای تفکر نوین بوده و سعی می‌کنند با رویکرد عصر جدیدی به مسئله آگاهی بنگرند.

امین عطایی، ازجمله افرادی ست که در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی را در زمینه ترویج آگاهی و ایجاد نگرشی نو در بین افراد، کرده است. ایشان در زمینه مارکتینگ سینما و تولید موسیقی فعال بوده است. بازاریابی و فروش تولیدات سینمایی و همچنین تولید موسیقی‌هایی برای فیلم‌ها و سایر تولیدات هنری، شغل اصلی وی بوده و در این زمینه ازجمله اولین افرادی ست که اقدام به مارکتینگ فیلم نموده است. ظاهراً عطایی از چند سال پیش رسالت خود را کسب آگاهی، و بعدازآن ترویج و انتشار آگاهی برای ارتقاء انسان‌ها به مراحل بالاتر وجودی و توانمندتر شدن ایشان قرار داده است. او مدعی ست اولین کسی ست که به‌صورت روشمند به مارکتینگ سینما پرداخته است. گروه تولید موسیقی EXTREME TECH را نیز برای تولید موسیقی‌هایی که به ارتقاء آگاهی افراد منجر می‌شود را نیز ایجاد کرده است. ایشان در قالب چند پیج اینستاگرام به فعالیت‌های آگاهی‌بخش اقدام می‌کند.

امین عطایی مدعی است جهان وارد عصر جدیدی به نام عصر آکواریوس شده است. قبل از این عصر، دنیا در عصر حوت بوده که بیش از دو هزار سال به طول کشیده و در این دوران انرژی مردانه بر عالم حاکم بوده است. حال با ورود به عصر جدید ما وارد دورانی شده‌ایم که نوع هم ترازی سیارات باعث حاکم شدن انرژی زنانه بر عالم شده است. چراکه خانم‌ها قادر به جذب فوتون‌های نوری هوشمند بیشتری نسبت به مردان هستند. فوتون‌های هوشمند نیز از طریق فضا و هم ترازی سیارات با خورشید مرکزی، تولیدشده و به سمت زمین فرستاده می‌شود، این فوتون‌ها باعث ارتقاء DNA افراد شده و سطح آگاهی آنان را افزایش می‌دهد. در عصر حوت نوار مغناطیسی که به دور زمین تشکیل‌شده بود مانع رسیدن فوتون‌های هوشمند به سطح زمین می‌شده است، و این امر باعث شده بود عصر حوت، دوران خاموشی و تاریکی زمین باشد. سال 2012 آغاز انتقال از عصر حوت به عصر آکواریوس (دلو) بوده است و این انتقال در 21 دسامبر 2020 به‌صورت کامل محقق شده و عصر طلایی آغاز گشته است. به ادعای امین عطایی، دلیل حضور خانم‌ها در پیج ها و دوره‌های آموزشی آگاهی، جذب حداکثری فوتون‌های نوری هوشمند و دغدغه‌مندی بیشتر آنان نسبت به کسب آگاهی ست. به پیش‌بینی عطایی، زنان تا شش سال دیگر بروز و ظهور اجتماعی بیشتری خواهند داشت، تا جایی که رئیس‌جمهور آمریکا یک زن خواهد بود.

امین عطایی پیش‌بینی‌ها و توصیه‌هایی که با مخاطبان خود مطرح می‌کند مبتنی بر روشی شبه‌علمی (که اثبات علمی معتبری تابعه امروز برای آن وجود ندارد) به نام آسترولوژی ست. آسترولوژی به مطالعه حرکت و موقعیت نسبی اجرام فلکی، مثل سیارات، ستارگان و اقمار و… و ارتباط معنوی آن‌ها با انسان‌ها و وقایعی که روی زمین رخ می‌دهد می‌پردازد. این روش سابقه تاریخی در تمدن‌های باستانی شرق و غرب دارد، ولی تا به امروز به‌عنوان علم ثابت نشده است و صرفاً دستاویزی برای پیش‌بینی‌های غیردقیق است. عطایی در پست‌های متعددی با در نظر گرفتن وضعیت اجرام آسمانی و شروع و پایان ماه‌ها، توصیه‌هایی را به مخاطبان خود کرده و سعی می‌کند این‌طور القا کند که توجه به موقعیت سیارات و ستارگان و انجام اعمال خاصی بر اساس آن‌ها، باعث توفیقات جسمی و روحی در انسان‌ها شده و آن‌ها را به مرز انسان مطلوب بودن، می‌رساند.

ایشان به تأثیر موسیقی بر ارتقاء آگاهی انسان‌ها و گسترش معنویت با استفاده از موسیقی، تأکید زیادی داشته و در این زمینه گروهی به نام EXTREME TECH را تأسیس کرده است. این گروه به تولید موسیقی‌هایی که DNA افراد را ارتقاء داده و آن‌ها را در زمینه‌های مختلف به موفقیت می‌رساند، می‌پردازند. امین عطایی ادعا می‌کند اولین گروه تولید موسیقی در ایران هستند که سابلیمینال تولید می‌کنند. سابلیمینال یعنی زیر آستانه حسی (زیر آستانه شنوایی یا زیر آستانه بینایی) و  پیام سابلیمینال پیامی است که قادر به شنیدن یا دیدن آن نباشید. یعنی یا آن‌قدر آهسته پخش شود که قادر به شنیدن آن نباشید یا آن‌قدر سریع پخش شود که قادر به دیدن آن نباشید.  به زبان ساده‌تر پیام‌های سابلیمینال آگاهانه قابل تشخیص نیستند اما بر ناهشیار اثر می‌گذارند. اما سابلیمینال نیز تابه‌حال ازنظر علمی ثابت نشده و صرفاً ادعاهایی در این زمینه وجود دارد. گروه موسیقی EXTREME TECH سابلیمینال‌هایی با نام فرکانس ناب تولید کرده و منتشر می‌کنند. ایشان مدعی تأثیرات شگرف معنوی و روحی این موسیقی‌ها بر افراد بوده و تأکید زیادی بر استفاده از سایلیمینال دارند.

امین عطایی تأثیرات مختلفی را به‌صورت التقاطی از شبه‌جنبش‌های مختلف معنوی، پذیرفته و به نشر آن‌ها می‌پردازد. وی متأثر از عرفان‌های سرخپوستی نیز بوده و از نمادهای آن‌ها نیز استفاده می‌کند. جملاتی که ایشان در قالب های مختلفی منتشر می‌کند، تحت تأثیر جهان‌بینی و هستی‌شناسی عصر جدید بوده و التقاط‌های متعددی در بین جملات ایشان وجود دارد. امین عطایی در توصیف نحوه سخن گفتن با خداوند می‌گوید: “خداوند، آن‌گونه با تو سخن می‌گوید که خود آن را تعیین می‌کنی. این معنایی ست که ذهن از درک آن عاجز است. اگر احساست به سمت خدا از احساس توست، خداوند با احساس ، با تو سخن می‌گوید. اما، فهم کن بهترین روش ارتباطی با خداوند از طریق قلب توست. مابقی، تنها کیفیاتی پایین از تجلی خدا در زندگی توست.” وی با ترویج قانون جذب و ارتعاش به‌عنوان اصل مسلم و ثابت شده، سعی می‌کند راه ارتباطی با خداوند و ارتقاء انسان‌ها را از طریق روش‌هایی جهت افزایش فرکانس و ارتعاش، تعریف نماید. عطایی به مخاطبان خود توصیه می‌کند برای تغییر، باید خود را با انرژی‌های بالاتر کائنات هماهنگ کرد. او می‌گوید ” تو در جهان نیستی، تو خود جهانی، بخشی حقیقی از آن. درنهایت تو یک فرد نیستی بلکه نقطه‌ای مرکزی هستی که در آن، جهان به خودآگاهی می‌رسد. با فِلَش انرژی و تأثیر آن بر بعد معنوی انسان‌ها و درنتیجه ارتقاء DNA، شبکه هوش جمعی شکل‌گرفته آگاهی جمعی تحقق پیدا می‌کند. در این صورت ما خواهیم توانست با نشر آگاهی‌ها به مرحله‌ای از هستی برسیم که توانایی خلق هر چیزی را که می‌خواهیم داشته باشیم. وی معتقد است “خود برتری” وجود دارد و هرلحظه با ما ارتباط برقرار کرده و راه صحیح را به ما نشان می‌دهد. ارتباط‌گیری با خود برتر از طریق خیرخواهی و ارتقاء فرکانس، جهت دریافت فرکانس‌های خود برتر، باعث می‌شود هرلحظه الهاماتی را دریافت کنیم تا مسیر زندگی استاندارد را بفهمیم.

امین عطایی تحت تأثیر سخنان و ادعاهای افرادی مثل دکتر محسن فرشاد یکتا، تأکید زیادی بر وجود موجودات فرازمینی و تأثیر آن‌ها بر زندگی انسان‌ها دارد. چاکرا‌های انرژی و لزوم فعال‌سازی آن‌ها از طریق ماه کامل آسترولوژی نیز مورد تأکید وی است. وی همچنین پدیده‌ای به نام ” آکاشیک” را به‌عنوان هارد اکسترنال جهان هستی معرفی می‌کند . مدعی می‌شود تمام اعمال ما در این منبع ذخیره گشته و تحلیل می‌شود. سپس تحلیل اعمال به زندگی ما برگشته و در زندگی ما اثر می‌گذارد. او می‌گوید درون انسان، یک‌جهت نیست بلکه یک بُعد است. بُعد مکان نیست بلکه درجه‌ای از آگاهی است.

با توصیفات اجمالی که در مورد فعالیت‌ها و افکار امین عطایی بیان شد می‌توان به این نتیجه رسید که این فرد در قالب تفکر نوین به‌عنوان معنویت نوظهوری که در راستای قوام بخشی به تمدن غرب شکل‌گرفته و سعی دارد محوریت امیال انسانی را توجیه نماید، فعالیت نموده و به ترویج جهان‌بینی التقاطی این تمدن می‌پردازد. ایشان با استفاده از شبه‌علم‌هایی که ریشه‌ای باستانی داشته و واقع‌نمایی آن‌ها ازنظر روش‌های معتبر علمی اثبات نگردیده است، فضایی را برای مخاطبان خود ایجاد می‌کند که در آن انسان به‌عنوان قادر مطلق و محور عالم شناخته می‌شود. در طول تاریخ برای عدم ظهور قدرت نامتناهی بشر، وی را در تاریکی و جهل نگه‌داشته‌اند. در باورهایی که عطایی ترویج می‌کند، خداوند صرفاً به‌عنوان یک انرژی که توانایی خاصی ندارد شناخته می‌شود. انسان با کشف و بکار گیری توانایی‌های خود می‌تواند قدرتی را به دست آورد که هرچه خواست او باشد، محقق شود.

انحرافات شناختی که امین عطایی و همفکران وی ترویج می‌کنند، رفته‌رفته در باورهای افراد تأثیر گذاشته و آنان را به سمتی هدایت خواهد کرد که محوریت خود و عقل خود بنیاد، اصل مسلم رفتارها و تصمیمات ایشان می‌گردد. بدیهی ست با وقوع این اتفاق، مسیر تحقق آرمان‌های متعالی اسلام و نظام اسلامی دچار موانع متعددی گشته و نخواهد توانست توان جمعی را در این مسیر به خدمت گیرد.

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=8245
 • 557 بازدید

ثبت دیدگاه

 1. اولا که ایشون تمام حرفاشون از لحاط علمی ثابت شده دوماا ایشون ب عقاید اسلامی خیلی هم معتقده و نماز خوندن رو من از خود ایشون آموختم که چقدر روشنی بخشه

 2. عالی هست آقای عطایی در کنار افرادی مثل فراز قورچیان، سهیل سنگرزاده ، دکتر یونیورس، الهی قمشه ای، سیدمحمد عرشیان فر، سید حسین عباس منش، سید مهدی حیدریان ،خدایا شکر وجود همچین افرادی در زندگی ام ممنونم خدا جونم

 3. دیگه حنای دروغای فیزیکی رنگی نداره
  متافیزیک همواره در پایان دورانها پیروز بوده است
  نور بر تاریکی پیروز است

 4. واقعا عجب

 5. من آقای عطایی رو خیلی قبول دارم .شما در اخر میگین اسلام . چه ربطی به اسلام داره.ایشون حتی در مورد

 6. افرادی مثل ایشون و دکتر الاهی قمشه‌ای، دکتر یونیورس و سهیل سنگرزاده بی‌نظیر هستند👌🕊🌹🌹🌹

 7. ایشان فرد اگاهی هستن، همگی در نور وعشق در سایه یزدان باشیم

 8. آقای عطایی آگاهی بالایی دارن و از خرافات دور هستند مسیر ایشون مسیر نور و اگاهیست

 9. عجب…
  چه دلایل سست و بی پایه ای برای رد کردن عقاید روشن این مرد آوردین

 10. ظاهرا که شما کلا کارتون اینه افراد درست کار و اگاه رو زیر سوال ببرید . امیدوارم روزی خودتون به مسیر حقیقی برگردید

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.