25
بازنشر مصاحبه مرحوم رضا عمادی اللهیاری با فرقه‌نیوز

رضا عمادی اللهیاری: اولین نتیجه ورود به عرفان حلقه ترک نماز است

  • کد خبر : 8026
  • 26 آبان 1400 - 20:10
رضا عمادی اللهیاری: اولین نتیجه ورود به عرفان حلقه ترک نماز است
در پایان می‌خواهم درد دلی با نوکرهای آقا اباعبدالله الحسین (ع)، بچه هیئتی‌ها، عاشقان و محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) کنم. این عزیزان باید بدانند فرقه عرفان کیهانی، ضد اهل‌بیت (ع) است و به بهانه این که امام حسین (ع) پیروز شده پس نباید برایش گریه کنیم و... می‌خواهند به شکلی مراسم عزاداری حسین‌ابن‌علی(ع) را کمرنگ کنند

بهداشت معنوی؛ مرحوم رضا عمادی اللهیاری از اعضاء جداشده فرقه ضاله عرفان حلقه بود. آن مرحوم پس از آنکه به انحرافات محمدعلی طاهری پی برد، از این فرقه جداشده و بنابه رسالتی که برای خود در نظر گرفته بود به افشاگری علیه محمدعلی طاهری و آموزه‌های شیطانی وی پرداخت. درگذشت وی موجی از شادی به همراه اهانت به آن مرحوم و خانواده داغدار ایشان را در پی داشت.

درحقیقت مرحوم رضا عمادی اللهیاری در هم در زمان حیات خود و در پس از دوران درگذشتش، به معیاری برای سنجش ادعاهای دروغین محمدعلی طاهری در زمینه شبکه مثبت و دوری از فاز منفی تبدیل شد. در ادامه یکی از مصاحبه‌های روشنگرانه مرحوم رضا عمادی اللهیاری با خبرگزاری فرقه‌نیوز را خدمت شما مخاطبان عزیز ارائه می‌دهیم. امید است خداوند روح آن مرحوم را همواره قرین رحمت ذات متعال خویش قرار دهد.

 

فرقه حلقه چه تناسبی با عرفان داشت که پیشوند عرفان را برای خود انتخاب کرد؟

رضا عمادی اللهیاری) فرقه عرفان حلقه با چنگ‌اندازی به واژه محبوب عرفان و سوء‌استفاده از مقوله درمان، عده‌ای دردمند و معنویت‌خواه ولی کم‌اطلاع را به گرد خود جمع کرده و از آنان سوءاستفاده‌های مادی و معنوی می‌کند. در حالیکه نه عرفان این فرقه عرفان است و نه درمانش، درمان.

اولین نتیجه ورود افراد به عرفان حلقه تارک‌الصلاه شدن آن‌هاست در این فرقه افراد به بهانه عدم کیفیت در نماز و عبادات، به ترک نماز و سایر عبادات تشویق و ترغیب می‌شوند قطعاً کسی با کیفیت یافتن نماز مشکلی ندارد ولی روشی که عرفان حلقه دراین‌باره پیشنهاد می‌دهد غیردینی و غیرعقلانی است مثل این است که معلمی جهت ارتقاء سطح تحصیلی دانش‌آموزانش به آن‌ها بگوید: ترک تحصیل کنند! ارتقاء سطح تحصیلی، در گرو حضور مستمر دانش‌آموز در کلاس و انس بیشتر وی با خواندن دروس به روش صحیح می‌باشد. کیفیت نماز نیز در گرو حضور مستمر نمازگزار در محراب عبادت و انس بیشتر وی با خواندن نماز با آداب صحیح است. در روایات اسلامی آمده است که حضور قلب در نماز در گرو انس بیشتر نمازگزار با نماز و ذکر و تلاوت قرآن، پرهیز از لقمه شبهه‌ناک و جلوگیری از ورود حب دنیا در قلب است.

یکی دیگر از پیامدهای منفی عرفان حلقه برای افراد، خارج شدن آن‌ها از دامان پاک اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) است. در آموزه‌های فرقه عرفان حلقه، توسل و توجه به اهل‌بیت (ع) شرک محسوب می‌شود و تنها واسطه بین مردم و عالم بالا، شبکه شعور کیهانی معرفی می‌شود این موضوع حتی در کتب این فرقه ازجمله کتاب عرفان کیهانی ص 71 وارد شده است. جالب است که اتصال مردم به این شبکه، تنها از طریق آقای طاهری و مسترهایش صورت می‌پذیرد!!

بسیاری از افراد به‌محض ورود به فرقه حلقه دچار آسیب می‌شدند گردانندگان فرقه حلقه چگونه آسیب‌های وارده به هواداران را توجیه می‌کردند؟

رضا عمادی اللهیاری) در مورد مقوله فرادرمانی باید خدمت شما عرض کنم در صفحه 74 کتاب «انسان از منظری دیگر» گفته به‌محض متصل شدن شخص توسط فرادرمانگر به شبکه شعور کیهانی، بیماری‌های روحی، جسمی و روانی نهفته فرد به‌اصطلاح رو می‌آید و برون‌ریزی‌های آن شخص شروع‌شده و درواقع بیمار می‌شود!!

بنده کسی را می‌شناسم که از شاگردان طاهری بوده است وی چند سال عضو عرفان حلقه بوده و در اثر اتصال، مبتلا به بیماری سختی شده و اکنون تحت نظر پزشک متخصص است او بیماری و درد و رنج را کادوئی از شبکه شعور کیهانی می‌داند و خود را در حال سیر در جاده درمان و عرفان می‌پندارد اگر به سایت نجات از حلقه مراجعه کنید با ملاحظه تجربیات نجات‌یافتگان از عرفان حلقه، قلبتان به درد می‌آمد. چه خانواده‌هایی به این خاطر از هم فروپاشیده است. در نظر بگیرید شخصی به هر ترتیب، به دلیل درمان بیماری جسمی‌اش جذب جلسات درمانی عرفان حلقه شده و پس از مدتی بالاخره به او می‌قبولانند که دلیل بیماری رسوخ اجنه و ارواح خبیثه در وجود وی می‌باشد و او جن‌زده و دیوانه است! یعنی در جلسات درمانی این فرقه، به بیماری جسمی افراد، یک بیماری روحی و روانی نیز اضافه می‌شود. این مشکلی است که برخی از خانواده‌ها که با آن دست به گریبان هستند و از ترس آبرو آن را پنهان می‌کنند.

امیدواریم مسئولین ذی‌ربط، فکری به حال مردم، بخصوص جوانان بکنند و بساط این فرقه انحرافی را که هم‌اکنون به‌طور زیر‌زمینی فعالیت دارد را جمع کنند. این که چند مستر (مربی) را چند وقتی بازداشت می‌کنند و بعد آزادش می‌نمایند، دردی را دوا نمی‌کند، بلکه شاید برعکس زمینه افزایش مرید را برای آن‌ها فراهم کند. شاید بهتر باشد برای این افراد خاطی، جریمه‌های سنگین مالی در نظر گرفته شود، چون بیشتر مسترهای عرفان حلقه جهت کسب درآمد، کلاس تشکیل می‌دهند و جریمه مالی می‌تواند آنان را از این کار بازدارد.

مبدأ فرقه عرفان کیهانی در مغز مریدان خود فرو کرده که تنها راه نجات مردم، عضویت در این فرقه است! وی در یکی از جلسات (فایل صوتی و تصویری آن موجود است) می‌گوید: «دو راه ارتباط با عالم بالا وجود دارد؛ راه اول فردی است و راه دوم جمعی است که همان اتصال به حلقه‌های عرفان حلقه است و همه را به کمال می‌رساند!!!

از آموزه‌های فرقه حلقه این است که می‌گوید پند و نصیحت و موعظه، مربوط به پله عقل است. پله عقل انسان‌ساز نیست و دنیای عرفان، مربوط به پله عشق است! (کتاب عرفان کیهانی ص 73) درحالی‌که قرآن کریم که آخرین کتاب نجات و هدایت بشریت است صریحاً می‌فرماید: «يا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جاءَتْكُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَ شِفاءٌ لِما فِي الصُّدُورِ وَ هُدىً وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ» (سوره یونس: آیه 57) (ترجمه: اى مردم! همانا از سوى پروردگارتان پند و اندرزى براى شما آمد كه مايه‌ى شفا براى آنچه در سينه‌هاى شماست و هدايت و رحمتى براى مؤمنان است.)؛ موعظه و تذکر و پند و نصیحت مشفقانه از مهم‌ترین وظایف انبیاء و اولیاء الهی (ع) بوده است. «ما أَنْتَ مُذَكِّرٌ» (غاشیه/آیه21) (ترجمه: پس تذكّر بده كه همانا تو تذكّر دهنده‌اى) البته پله‌ای که وی آن را در مقابل عقل قرار داده و پله عشق می‌خواند پله عشق نیست پله جهل است. پله‌ای که فکر، اندیشه، پند و نصیحت را جایز نمی‌داند نه‌تنها پله عشق نیست بلکه جهل است. اساساً عقل و عشق از هم جدا نیستند پله‌ای که طاهری در مقابل عقل قرار می‌دهد و نامش را عشق قرار می‌دهد عشق نیست، جهل است کسی که صراحتاً به قرآن توهین می‌کند. اساساً به حجیت قرآن معتقد نیست. چه رسد به این که سالک الی الله باشد. آیه 82 سوره نساء می‌فرماید: «أَفَلا يَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ وَ لَوْ کانَ مِنْ عِنْدِ غَيْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فيهِ اخْتِلافاً کَثيراً» (ترجمه: آیا درباره قرآن نمی‌اندیشند؟! اگر از سوی غیر خدا بود، اختلاف فراوانی در آن می‌یافتند)

یک آقایی که خواهرش از آسیب‌دیدگان عرفان حلقه بود می‌گفت: «با این ادعای عرفان حلقه که می‌گوید پند، نصیحت و موعظه نداریم چون بی‌فایده است؛ فردی مثل عمر بن‌ سعد می‌تواند در آخرت بگوید امام حسین (ع) فقط ما را از پله عقل موعظه کرد و حقایق را تذکر داد، اگر از پله عشق یا همان اتصال به حلقه‌های شبکه شعور کیهانی ادعاشده این فرقه وصل می‌کرد، من هم بدون زحمت استدلال و تصمیم، درک و فهم پیدا می‌کردم جلوی امام حسین (ع) نمی‌ایستادم و جهنمی نمی‌شدم!!!»

به همین خون مبارک امام حسین (ع) قسم، در یکی از جلسات، فردی از طاهری پرسید آیا امامان معصومین (ع) از این حلقه‌ها اطلاع داشته‌اند؟! طاهری با حالت خاصی جواب داد: «من نمی‌دونم، شاید هم خبر داشته‌اند!!» بعد همین آقا در صفحه 22 کتاب انسان از منظری دیگر، می‌گوید: فلان شخص توسط اتصال به حلقه‌های روح‌القدس به درجات بالا رسید! یعنی شخصی بدسابقه از حلقه‌ها باخبر بوده است، اما معصومین از حلقه‌ها بی‌خبر بوده‌اند!!! در فرقه عرفان کیهانی توسل به اهل‌بیت (علیهم‌السلام) شدیداً ‌نفی می‌شود.

یکی دیگر از آسیب‌های عرفان حلقه، عادی شدن رابطه زن و مرد نامحرم به نام عرفان است! در جلسات عرفان حلقه، به بهانه خارج کردن جن و روح از یکدیگر، مرد و زن با هم تماس بدنی پیدا می‌کنند. در پایان یکی از کلاس‌ها، یکی از خانم‌های مستر با طاهری دست داد در این میان برادر دوستش که به دنبال خواهرش آمده بود این صحنه را می‌بیند و اعتراض می‌کند و خانم مستر هم‌جهت توجیه این کار غیر‌شرعی و اخلاقی خود می‌گوید: «ما با استاد دست بیعت می‌دهیم!» یکی از مسترهای مطرح در عرفان حلقه در جلسه نقد و بررسی عرفان حلقه در فرهنگسرای فردوس که به دلیل ناتوانی طرفداران عرفان حلقه در پاسخگویی به ایرادات و تناقضات در این فرقه تعطیل شد، گفت: «بااینکه طاهری را خیلی دوست داشتم و دارم، یک روز به وی گفتم که آیا بهتر نیست مسترهای خانم رعایت برخی مسائل را بکنند و مثلاً آرایش نکنند؟! طاهری پاسخ داد:”ما بکن و نکن نداریم!” من از این پاسخ راضی نشدم..!» واقعاً تعجب‌برانگیز است چطور هواداران این فرقه توجه نمی‌کنند گروهی که حدود الهی در آن رعایت نمی‌شود، نمی‌تواند عرفانی باشد.

به گلوی بریده حضرت علی‌اصغر‌(ع) قسم، خانواده‌ای می‌شناسم که نماز، روزه، حج و شرعیات را مسخره می‌کنند و طاهری را مردی قدسی و آسمانی می‌پندارند! بعد همین افراد وقتی در مقابل منتقدان قرار می‌گیرند می‌گویند نماز و روزه و… را قبول دارند! طاهری به این افراد یاد داده در مقابل مخالفان بگویند به شریعت اسلام پایبند هستند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود!!!

یکی از مشترکات فِرَق ضاله برجسته‌سازی چهره سرکرده در نظر هواداران است در فرقه حلقه این مسئله چگونه مطرح بود؟

رضا عمادی اللهیاری) مرید و مراد‌بازی و شخص‌پرستی در عرفان حلقه موج می‌زند؛ شما اگر به منازل اعضای فرقه عرفان حلقه بروید می‌بینید عکس طاهری و آرم عرفان حلقه به درودیوار منزلشان آویزان است! این در حالی است که می‌گویند تابلوهای مزین شده به آیات قرآن کریم، موجب ورود جن به منازل می‌شود! به همین خاطر تابلوهای قرآنی را پائین کشیده‌اند و به‌جای آن عکس طاهری و آرم این فرقه را بالای سر خود نصب کرده‌اند!!! بعد همین افراد، دیگران را به شخص‌پرستی و گرایش به «من دون الله» متهم می‌کنند و خود را خدامحور معرفی می‌نمایند! مثلاً وقتی یکی از نزدیکان یا بستگان آن‌ها می‌میرد نزد طاهری می‌روند و می‌گویند تا او کاری کند آن مرحوم از دنیا خارج شود!! در یکی از جلسات خانمی به طاهری گفت به‌تازگی پدرش فوت کرده و برایش نگران است مبادا تبدیل به «ویروس ذهنی» یا «روح سرگردان» نشود! طاهری هم با آب‌وتاب به وی گفت: «بله، تشعشع مثبت 2 لازم دارد! اسم پدرتان را به من بدهید تا برایتان دردسر درست نکند!» این شخص ادعاهایی دارد که هیچ پیامبری نداشته است.

در فرقه عرفان کیهانی توسل به اهل‌بیت (علیهم‌السلام) شدیداً ‌نفی می‌شود در جلسات عرفان حلقه، کسی جرئت ندارد اسم پیامبر اسلام (ص) و امامان (ع) را به زبان بیاورد؛ اما شیطان را به نیکی یاد می‌کنند و او را مأمور مخفی خدا می‌دانند و از او ممنون هستند که در راه کمال به آن‌ها یاری می‌رساند! باید از هواداران عرفان حلقه سؤال کنیم اگر ابلیس این‌گونه است که طاهری می‌گوید، پس چرا قرآن این موجود پلید را لعنت کرده است؟ چرا پیامبر اسلام (ص) این سخنان طاهری را بیان نفرموده است؟!

در سال 86 طاهری یک سالن بزرگ جهت برگزاری کلاس‌هایش در خیابان گاندی جنوبی، کوچه پالیزوانی، اجاره کرده بود؛ قطعاً مبلغ بیست میلیون تومان اجاره را شبکه شعور کیهانی برایش تأمین نمی‌کرد، بلکه دو-سه برابر این مبلغ را هر ماه از جیب یک عده دردمند و البته معنویت‌خواه درمی‌آورد. به نظر بنده، این فرد تاجر است نه عارف، درست است که بعد از بازداشت شدن طاهری رویه عوض شده و بسیاری از مسترها خود را طوری نشان می‌دادند که دیگران فکر کنند اهل قرآن و واجبات هستند، درحالی‌که در عرفان حلقه این‌گونه نبوده است. در یکی از جلسات نقد عرفان حلقه از یکی از مسترها به نام آقای «ا.ع» پرسیدم اگر طاهری مسلمان و متدین است چرا دستِ زنان جوان صد قلم آرایش‌کرده را به بهانه خارج کردن جن می‌گیرد؟ وی در ابتدا سند و مدرک خواست و پس از مشاهده تصاویر سکوت کرد! ولی هنوز هم طرفدار این فرقه است.

ازجمله روش‌های فرق ضاله هراساندن هواداران در خصوص صحبت با منتقدان است سرکردگان فرق با انگ‌زنی به منتقدانشان به‌نوعی هواداران را  کنترل می‌کنند تا نسبت به هرگونه نقدی سریعاً موضع بگیرند. در فرقه حلقه چه موارد مشابهی وجود داشت؟

رضا عمادی اللهیاری) وقتی هواداران عرفان حلقه و شاگردانش در برابر استدلال‌های علمی و قرآنی منتقدان خود قرار می‌گیرند به‌سرعت آنان را به انحصار‌طلبی متهم می‌کنند! مثل این می‌ماند کسی بدون گذراندن تحصیلات دانشگاهی مثلاً در پزشکی و یا هر علم دیگری دخالت کند و در برابر انتقادهای متخصصان و استادان این رشته، آنان را به انحصارطلبی متهم نماید! طاهری با هواداران خود بگووبخند زیادی می‌کرد ولی به‌محض قرار گرفتن در مقابل پرسش‌ها و اشکالات جدی برخی از افراد، به‌شدت برمی‌آشفت و عصبانی می‌شد و مرتب آن‌ها را به تسلیم شدن در برابر حلقه‌ها و فراموش کردن باورهای گذشته خویش، توصیه می‌کرد! هرگاه از طاهری و مسترهایش سؤالی کنید که جوابی برایش نداشته باشند. می‌گویند شما قفل ذهنی دارید!!! یک‌بار فردی تنها سؤالی مطرح کرد و طاهری در جواب گفت اگر این کلاس را نمی‌پسندید می‌توانید دیگر نیایید و بروید نزد افرادی که نفسشان برای شما گرم‌تر است!

آن فرد هم به طاهری گفت: «یعنی مؤدبانه من را از کلاس اخراج می‌کنید؟! این درست نیست که توقع داشته باشید همه چشم‌بسته ادعاهای شما را بپذیرند».

 

اگر صحبت پایانی دارید، بفرمایید.

رضا عمادی اللهیاری) در پایان می‌خواهم درد دلی با نوکرهای آقا اباعبدالله الحسین (ع)، بچه هیئتی‌ها، عاشقان و محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) کنم. این عزیزان باید بدانند فرقه عرفان کیهانی، ضد اهل‌بیت (ع) است و به بهانه این که امام حسین (ع) پیروز شده پس نباید برایش گریه کنیم و… می‌خواهند به شکلی مراسم عزاداری حسین‌ابن‌علی(ع) را کمرنگ کنند که البته در طول تاریخ از این گروه‌ها بزرگ‌تر هم نتوانستند کاری بکنند چون حب اهل‌بیت(ع) با گوشت و پوست‌واستخوان ما آمیخته است ولی به‌هرحال اگر بتوانند حتی یک نفر را فریب بدهند و از راه خارج کنند، باز جای تأسف دارد و همه ما مسئولیم. دل آدم به درد می‌آید وقتی می‌شنود مادری که عضو فرقه عرفان حلقه است، از رفتن بچه‌اش به مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع) به بهانه این که گریه کردن، انسان را به فاز منفی می‌برد، جلوگیری کرده است.

لینک‌های مرتبط:

اهانت محمدعلی طاهری و عرفان حلقه به مرحوم رضا عمادی اللهیاری

محمدعلی طاهری و اهانت به مادر داغدار مرحوم رضا عمادی اللهیاری

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=8026
  • 626 بازدید

ثبت دیدگاه

  1. خیلی خوب، 🙌 🌎 خداوند متعال خیرتون بده

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.