23
به همت معصومه استودان نگارش شد

معرفی کتاب گرایش به عرفان های کاذب

  • کد خبر : 5585
  • 18 خرداد 1399 - 22:57
معرفی کتاب گرایش به عرفان های کاذب
کتاب گرایش به عرفان‌های کاذ ب تألیف معصومه استودان به همت دفتر نشر معارف به بهای ۱۰۵,۰۰۰ ریال در سال جاری (1397) منتشر شد.

به گزارش بهداشت معنوی به نقل از به گزارش خبرنگار مهر، کتاب گرایش به عرفان‌های کاذب تألیف معصومه استودان به همت دفتر نشر معارف در سال جاری منتشر شد.

با توسعه زندگی مادی بشر و صنعتی شدن آن، گرایش و نیاز به عرفان و معنویت، افزایش یافته است. از این‌رو برای پاسخ به این نیاز، عرفان‌های بدلی و کاذبی ظهور کرده‌اند و برای رسیدن به اهداف خاص خود از آن سو استفاده نموده و رواج اندیشه‌ها و عقاید باطل خود را در قالب مکتب‌هایی در سطح جهان رواج داده‌اند و با انواع رسانه‌ها در ذهن و ضمیر مخاطبان رسوخ کرده و طرف‌داران زیادی را به خود جلب کرده‌اند.

از این‌رو شناسایی دلایل و عواملی که سبب گرایش به این‌گونه فرقه‌ها می‌شود امری ضروری و لازم است تا از نفوذ این مکاتب و آسیب‌های آن‌ها جلوگیری شود.

کتاب «گرایش به عرفان‌های کاذب» که از شش فصل در ۱۹۲ صفحه تشکیل گردیده می‌کوشد تا در تحقق این مهم، اثرگذار باشد لذا فصل اول را به کلیات بحث اعم از بیان مسئله، اهداف تحقیق، اهمیت موضوع، سوالات اصلی و فرعی، فرضیه‌ها، پیشینه‌ها و تعریف مفاهیم اختصاص داده است.

فصل دوم و سوم، عرفان و عارفان حقیقی و کاذب و شاخصه‌های آن‌ها را معرفی می‌کند. فصل چهارم، عوامل درونی گرایش به عرفان‌های کاذب را بررسی و فصل پنجم، به تبیین مهمترین عوامل بیرونی گرایش می‌پردازد. فصل ششم، راه‌کارهای پیشگیری از نفوذ چنین تفکرات بی پایه‌ای را بررسی می‌کند.

کتاب گرایش به عرفان‌های کاذ ب تألیف معصومه استودان به همت دفتر نشر معارف به بهای ۱۰۵,۰۰۰ ریال در سال جاری (1397) منتشر شد.

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=5585
  • 615 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.