12
کسب درآمد از مخاطبان ایرانی به کمک افسانه‌های چینی

مهشید رئیسی؛ فنگ‌شویی با طعم جذابیت جنسی

 • کد خبر : 7911
 • 30 آبان 1400 - 12:33
مهشید رئیسی؛ فنگ‌شویی با طعم جذابیت جنسی
اگرچه مهشید رئیسی سعی می‌کند با انواع جاذبه‌های بصری و جنسی مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند و مطالب خودش را علمی و هماهنگ با دین و قرآن جلوه دهد، اما در حقیقت به ترویج انواع مطالب نامعتبر و خرافی می‌پردازد که گاهی از ادیان منسوخ گرفته شده است.

بهداشت معنوی؛ فنگ‌شویی روشی برای طراحی محیط است که در اسطوره‌ها و باورهای چینی ریشه دارد؛ همچنین آن را هنر متعادل کردن انرژی در محیط تعریف می‌کنند. مهشید رئیسی یکی از افرادی است که به آموزش فنگ‌شویی مشغول است و گوی سبقت را در این عرصه از دیگران ربوده است.

مهشید رئیسی متولد 1368 در خانواده‌ای متوسط است. او دورۀ کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشتۀ معماری گذرانده و از سال 90 شروع به کار در زمینه‌های مختلفی کرده است. او در اواسط دهه نود دچار آسیب جسمی شده و خانه‌نشین می‌شود. در این دوره به‌طور اتفاقی با کتابی از «وین دایر» به نام «چگونه شخصیت سالم تری داشته باشیم» آشنا شده و به مطالعۀ آن می‌پردازد. وی تا پیش از این هیچ علاقه‌ای به مطالعه نداشته، ولی مطالعۀ این کتاب نظر او را به‌کلی عوض می‌کند. بعد از کتاب وین دایر، کتاب‌هایی با موضوع موفقیت و پول‌سازی در برنامۀ مطالعاتی او قرار می‌گیرد و از سال 96 دفتر شخصی خود را تأسیس می‌کند.

مهشید رئیسی در ابتدا بر آموزش دانشجویان معماری متمرکز می‌شود، ولی از سال 98 به آموزش عمومی روی می‌آورد. او در حال حاضر خود را برترین مدرس فنگ‌شویی در ایران می‌داند و فعالیت گسترد  ه‌ای در فضای مجازی دارد. او فنگ‌شویی را به همه‌چیز ربط می‌دهد و با اعداد و رنگ‌ها و اشیاء و هرچه فکر کنید، فنگ‌شویی می‌کند و از سوی دیگر را فنگ‌شویی را راه‌حل همۀ مشکلات می‌داند. ثروتمند شدن، رونق کسب‌وکار، رسیدن به آرزوها، رفع مشکلات روانی و ذهنی، حل مسائل خانوادگی و عاطفی و حتی رشد معنوی را با فنگ‌شویی امکان‌پذیر وانمود می‌سازد.

رئیسی سعی می‌کند فنگ‌شویی را یک علم معرفی کند، ولی امروزه فنگ‌شویی به‌عنوان یک خرافه که به‌صورت شبه‌علم درآمده در دنیا شناخته می‌شود؛ که زندگی بسیاری از افراد را به توهماتی از جریان انرژی‌های مثبت یا منفی آلوده نموده است. هم ازاین‌رو، کشوری مثل چین محدودیت‌هایی برای فنگ‌شویی قرار داده است تا مردم به زندگی طبیعی و عاقلانه برگردند.

مهشید رئیسی همچنین می‌کوشد فنگ‌شویی را یک سبک دینی نشان دهد که در قرآن هم دربارۀ آن مطالبی وجود دارد. او با توجه به اینکه فنگ‌شویی به معنای باد و آب است، آیات قرآن دربارۀ باد و آب را شمارش کرده و می‌گوید بیش از 50 آیه در قرآن دربارۀ فنگ‌شویی وجود دارد! او همچنین از فنگ‌شویی رنگ در قرآن صحبت می‌کند.

رئیسی پا را فراتر از فنگ‌شویی گذاشته و آموزه‌های دین تفکر نو را نیز ارائه می‌دهد؛ موضوعاتی نظیر قانون جذب و برداشت‌های خاصی از بخشش و شکرگزاری که تنها شباهت لفظی با آموزه‌های اخلاقی دارد و بیشتر با اهداف منفعت‌طلبانه و پولدار شدن مطرح می شود. برای مثال، شکرگزاری در این نگاه از موضوع شکرگزاری خدا فراتر می‌رود و بر اساس آنچه در دین تفکر نو آموزش داده می‌شود، با هدف احساس خوب و افزایش فرکانس برای پول‌سازی انجام می‌شود. او حتی در جایی شکرگزاری از اشیاء را مطرح می‌کند و می‌گوید اشیاء دارای شعور هستند و ما باید از آن‌ها شکرگزاری کنیم. وی می‌گوید مثلاً من از آسانسور که هر روز مرا جابجا می‌کند شکرگزاری می‌کنم.

او هر آموزه‌ای که باعث جلب مخاطبان بیشتر شود در سبد آموزش‌هایش قرار می‌دهد و آن را از یک‌سو به فنگ‌شویی و انرژی‌های درونی و محیطی مربوط می‌سازد و از سوی دیگر به پول‌سازی ربط می‌دهد.

مهشید رئیسی مدعی است، کسانی که در کمپین 5 صبحی‌های وی شرکت می‌کنند، آهنربای جذب روزی می‌شوند، اما هیچ توضیح روشن و معتبری نمی‌دهد، که چرا و چطور؟

او به طرح بحث کارما نیز پرداخته است. کارما یک مفهوم در ادیان هندویی است و با تناسخ ارتباط دارد؛ به‌این‌ترتیب که هرکس بر اساس کارمایی که دارد، دوباره به این دنیا می‌آید تا کارمای منفی را از دست بدهد و کارمای مثبت به دست آورد. البته مهشید رئیسی اینجا نیز مثل سایر موارد تفسیر شخصی خودش را از این مفاهیم ارائه می‌دهد، ولی مهم این است که یک موضوع انحرافی را به مخاطبان معرفی می‌کند که آنها با جستجوی بیشتر دربارۀ آن مفهوم یا موضوع، به باورهای رایج در آیین‌های مشرکانه نظیر هندو و بودایی می‌رسند.

مهشید رئیسی در مورد اعداد نیز صحبت کرده و بعضی از اعداد را مقدس می‌نامد؛ همچنین مدعی می‌شود که اعداد دارای قدرت هستند که وی از آن قدرت‌ها مطلع است. او اخیراً اعلام کرده که روش‌هایی که او آموزش می‌دهد، بسیار قدرتمند است و به همین علت نباید عمومی شود، به همین علت بعضی از آموزش‌هایش را پس از مدتی حذف می‌کند و دیگر تکرار نمی‌کند.

او به‌تازگی اعلام کرده که می‌خواهد دربارۀ کندالینی دوره‌ای را ارائه دهد. این در حالی است که به گفتۀ برخی از مدعیان کندالینی، این نیروی مرموز و خطرناک آسیب‌های زیادی دارد و باید به‌طور خصوصی زیر نظر استاد انجام شود. البته بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که نیروی کندالینی درواقع روشی برای ارتباط با جن‌هاست که در بین یوگی‌های هندی رایج است و در برخی از مراحل محرمانۀ یوگا آموزش داده می‌شود.

مهشید رئیسی اقدام به برگزاری نمایش‌هایی برای جذب مخاطبان بیشتر می‌کند. او با دعوت از شرکت‌کنندگان قبلی دوره‌های خود، این‌طور جلوه می‌دهد که آموزش‌های وی باعث تحول زندگی انسان‌های مختلف شده و مشکلات متنوع و متعدد آن‌ها را حل کرده است. شرکت‌کنندگان در این نمایش‌ها با تعریف و تمجید از مهشید رئیسی مدعی موفقیت در زندگی خود می‌شوند؛ تا جایی که عده‌ای از آنان ادعا می‌کنند که وی باعث نورانیت زندگی آنان شده و معنویت خود را با آموزش‌های خانم رئیسی ارتقا داده‌اند. او در جلسات با شاگردانش می‌گوید: «مکان شعور دارد و شما را جذب می‌کند» و این‌طور جلوه می‌دهد که شما برای حضور در اینجا برگزیده شده‌اید.

به‌طور خلاصه اگرچه مهشید رئیسی سعی می‌کند با انواع جاذبه‌های بصری و جنسی مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند و مطالب خودش را علمی و هماهنگ با دین و قرآن جلوه دهد، اما در حقیقت به ترویج انواع مطالب نامعتبر و خرافی می‌پردازد که گاهی از ادیان منسوخ گرفته شده است.

نگارنده: علی عابدی کمالی

لینک‌های مرتبط:

فنگ‌شویی: هنری باستانی با گردش مالی عظیم

فنگ‌‌شویی و تبعات مخرب اجتماعی آن در هنگ‌کنگ

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=7911
 • 794 بازدید

ثبت دیدگاه

 1. تو ايران که پر از افراد کلاهبرداره، گذر کردید، رسیدید به یه خانم خود ساخته که با انرژی در حال خوب کردن حال کل جامعه‌ست، احتمالا از آموزه‌ها و انگیزه‌هاش چیزی به جیب شما نرفته که داری خودتو پر پر میکنی که این اَراجیف‌رو ثابت کنی…
  بار و بندلیتون‌رو ببندید عَنقریب همه آگاه میشن و با گسترش آگاهی جایی برای شما 🫵🏼 تو ایران نیست🗣

 2. دیگه از مرتضی جاوید و عباسمنش و اون آخونده عرشیانفر و تیم ماهان تیموری و خواهر و زنداداش و این نوچه ها و… یعنی مملکت شده … تو …
  مردم بیچاره و لایق ترحم برای فرار از گرفتاری و تورم و کارد به استخوان رسیدن مثل کسی که داره غرق میشه دست به هر بوته ای و علف هرزی می زنه واسه نجات. مثل کسی که از فرط گرمای تابستون میره ساحل شمال می زنه تو آب و غرق میشه! کلی پول میدن واسه خریدن یک ثانیه انگیزه موقتی اما کمی بعد می بینند تنها کسی که به نان رسید همان حضرت استاد هست!

 3. بله اشیا شعوردارن همانطور که پیامبر هم ستون حنانه رو بغل میکرد و باهاش حرف میزد.
  همه چیز از انرژی ساخته شده مثلا شما میتونید این رو از حالت چهره ی شخصی که ناراحته انرژیش رو درک کنی. حتی شاید برا خودتون هم اتفاق افتاده که وقتی کسی رو میبینین که خوشحاله و انرژی زیادی داره خودتون هم انرژی میگیرن
  برعکس کسایی هم هستن که وقتی ادم میبینه ناخوداگاه حالش بد میشه و احساس میکنه که انرژی نداره و با دیدن اون شخص انرژیش افت کرده
  من خودم به شخصه از دوره های خانم رییسی نتیجه گرفتم چون که فقط راجع به فنگ شویی نیس مهارت زندگی هم یاد میدن نحوه ی برخورد با شرایط مختلف رو هم یاد میدن

 4. خود من متاسفانه در چندین دوره شرکت کردم وهمیشه به دنبال یه نتیجه مجبور میشدم دوره بعدی هم ثبت نام کنم تا متوجه شدم همه این حرف ها تلقین وخیالات هست ومن به مرور زمان به یک آدم احمق وخیالاتی تبدیل شده بودم تنها هدف این خانم گرفتن پول از مردم هست مطمئن باشید یه مدت دیگه که حسابی پول به جیب بزنه ناپدید میشه وتمام مریدانش تازه از خواب غقلت بیدار میشن

 5. این خانم فقط یه کلاهبرداره که اینقدر روی مغز ادم های گرفتار وبیچاره کار میکنه تا فقط پول به جیب بزنه مردم ساده هم برای توهمات پوچ این خانم پول پرداخت میکنن

 6. بنظر مسولین باید بهوش و بگوش باشند این فرد نه تنها داره آموزه های دینی رو زیر سوال میبره بلکه باشیادی و ارتباط هر سوژه ای به روزی و ثروت داره دار و ندار فالوورههای پیجشم غارت میکنه،به این روش میگن شبه کلاهبرداری و دزدی که ظاهرا قانونیست،دزدی که حتما دست کردن تو جیب ملت تو واگن قطار شهری و اتوبوسهای خطی نیست،این خانم همه داره عقاید مردم رو میزنه هم جیبشون رو،بجاست که مسولین مماشات نکنند و اموالی که غارت شده را به هزار تن از فالوورها برگردانند تا دیر نشده

 7. ایشون از خیلی ها با جادوگری مدرن و حرف های اغوا کننده دزدی کرده. ایشون یک رمال مدرن به تمام معنا هست. خدا ازش نگذره من هم مدتی درگیر حرف ها و دروغ هاش بودم. حالا طول می کشه تا فالور هاش به ذات واقعیش پی ببرند. حالا پی هم ببرند نمی گن که چون تف سر بالاست. یکیش خود من!

 8. انسانها شعور و درک الهی دارند بهتره هر کس خودش راهشو انتخاب کنه و دست از تقلیدهای کورکورانه برداریم !

 9. چقدر شما بیکاری و وقت آزاد داری که میشینی کل دوره ها و مراحل کاریه یه شخص رو زیر نظر میگیری تا زیر سوال ببریش ولی طناب پوسیده ی تو کسی رو جز خودت به چاه نمیبره
  چون هر آدم عاقلی اینقدر مشغله داره که رراحتی متوجه بیکاری امثال شما شیادا باشه.

 10. خدا خیرتون بده، فعلا نوبت مرید پروری این خانم و تبعات بعدی آن شده، حالا چندنفر با طناب این خانم رئیسی برن تو چاه گمراهی، خدا میدونه

 11. اديان مشركانه؟ نكنه شمام بچه پيغمبري؟ برو دهنتو اب بكش بعد راجب مهشيد رييسي حرف بزن خب؟هرچي باشه مغز مريض نداره…
  باور نكنيد يك كدوم اين حرفا رو هم نزدند كجا گفتن از سانسور شكرگزارم…. به اميد اگاهي:))))))

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.