19

سرکرده عرفان حلقه به پنج سال زندان محکوم شد

  • کد خبر : 406
  • 29 اسفند 1396 - 7:50
سرکرده عرفان حلقه به پنج سال زندان محکوم شد

به گزارش جمن نیوز به نقل از شیعه نیوز، وکیل مدافع سرکرده عرفان حلقه از محکومیت محمدعلی طاهری به ۵ سال حبس خبرداد. محمود علیزاده طباطبایی در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری، سر کرده عرفان حلقه، گفت: در دیوان عالی رای اعدام نقض شد و پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده بود. وی افزود: […]

به گزارش جمن نیوز به نقل از شیعه نیوز، وکیل مدافع سرکرده عرفان حلقه از محکومیت محمدعلی طاهری به ۵ سال حبس خبرداد.

محمود علیزاده طباطبایی در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری، سر کرده عرفان حلقه، گفت: در دیوان عالی رای اعدام نقض شد و پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده بود.

وی افزود: در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، طاهری به پنج سال حبس محکوم شده است که ما اعتراضاتی را هم به این حکم داریم.

وکیل مدافع سرکرده عرفان حلقه از انجام اعتراض به حکم خبر داد و گفت: در مهلت تعیین شده به حکم اعتراض می‌کنیم تا پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شود.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، یکی از اتهامات طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد، اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی و حکم وی را صادر کرد.

حکم صادره با اعتراض وی به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور ارسال شد و در نهایت، دیوان به حکم صادره نقص گرفت.

طرفداران عرفان حلقه نیز تحرکات زیادی را با هدف تاثیر گذاری بر حکم دادگاه داشتند. اخیرا تعدادی از مریدان عرفان حلقه در شهر فرانکفورت آلمان با تجمع در مقابل  کنسولگری ایران در این  شهر خواستار آزادی طاهری و دیگر متهمان امنیتی مانند آرش صادقی (از متهمان به جاسوسی) و دراویش دستگیر شده در آشوب‌های اخیر شدند.

چندی پیش نیز علیرضا نوری زاد در پیام صوتی طرفداران عرفان حلقه و دراویش را افرادی آرام و عاقل  نامیده بود و جمهوری اسلامی را به خشونت علیه این افراد متهم کرده بود.

 

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=406
  • 368 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.