23
همکار فتنه 88 و دشمن سلطنت‌طلبان

سلطنت‌طلبان کتاب‌‌های پائولو کوئلیو را  آتش زدند

  • کد خبر : 369
  • 30 بهمن 1396 - 15:05
سلطنت‌طلبان کتاب‌‌های پائولو کوئلیو را  آتش زدند
این نویسندۀ برزیلی در واکنش به این اقدام در توئیتی نوشت: به دیدن صحنه های کارهایی که با کتاب هایم در سال های قبل در دیگر کشورها شد عادت دارم. زنده نگاه داشتن سنت سوزاندن کتاب توسط نازی ها...

بهداشت معنوی، در پی انتشار توئیت پائولو کوئلیو در مورد رضا پهلوی فرزند شاه مخلوع ایران، هواداران رژیم پهلوی و سلطنت طلبان اقدام به سوزاندان  کتاب های پائولو کوئلیو نمودند.

پائولو کوئلیو پس از ناکام ماندن اغتشاشات اخیر ایران، توئیتی با این متن منتشر کرده است:

خفه شو. ساواک مُرد، مردم ایران از کشورشان در برابر هر کودتایی حمایت خواهند کرد.

این پیام پائولو کوئلیو نشان می دهد که او به خوبی منفور بودن خاندان پهلوی و سلطنت طلبان را در ایران درک کرده و با توجه به اینکه سابقه همکاری با فتنه گران سال ۸۸ را در کارنامه خود دارد، برای بازیابی محبوبیتش در بین مردم ایران توئیت اخیر را منتشر کرده است.

این نویسندۀ برزیلی در واکنش به این اقدام در توئیتی نوشت: به دیدن صحنه های کارهایی که با کتاب هایم در سال های قبل در دیگر کشورها شد عادت دارم. زنده نگاه داشتن سنت سوزاندن کتاب توسط نازی ها…

پائولو کوئلیو یکی از مروجین عرفان‌های کاذب است  که بارها مورد تحسین شیمون پرز نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. در طی سال های اخیر و پس اممنوعیت آثار وی در ایران طرفدارانش همواره سعی کرده اند که چهره مثبتی از وی در فضای فرهنگی کشور ایجاد کنند.

پائولو کوئلیو نویسنده معاصر برزیلی است که بسیاری از آموزه های عرفان های کاذب را در قالب رمان هایش ارائه می کند. سال ها سعی شد که او در فضای فرهنگی جامعه ایران جا باز کند. وی همچنین از مدافعین آزاد شدن مواد مخدر مانند ماری جوانا و کوکائین است. او از سال ۲۰۰۷ سفیر صلح سازمان ملل در موضوع فقر و گفتگوی بین فرهنگی است.

به علت ممنوعیت آثار وی در کشورهای مختلف به دلایل اخلاقی و فرهنگی، پائولو کوئلیو مدافع سر سخت انتشار کتاب های خود از طریق شبکه های به اشتراک گذاری فایل در اینترنت است. یکی از طرفدارانش یک ترجمه روسی از یکی از رمان های او را به صورت آنلاین منتشر کرد.

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=369
  • 411 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.