12
یک داستان تکراری: شروعی همراه با شکست و نهایتا انفجار موفقیت

محمد افلاکی؛ مدعی کوانتومی با مدرک دیپلم ریاضی

 • کد خبر : 7947
 • 12 آبان 1400 - 8:13
محمد افلاکی؛ مدعی کوانتومی با مدرک دیپلم ریاضی
محمد افلاکی نه تحصیلات دانشگاهی خود را کامل کرده و نه دورۀ آموزشی معتبری را درزمینهٔ فیزیک کوانتوم گذرانده است، بااین‌حال تمام آموزش‌های خود را بر پایه نظریه‌های کوانتوم قرار داده و از آن‌ها برای فریب افکار عمومی استفاده می‌کند.

بهداشت معنوی؛ این روزها افراد زیادی از طریق فروش ادعاهای شبه‌علمی به ثروت می‌رسند. محمد افلاکی نیز ازجملۀ این افراد است. او متولد اطراف اصفهان و حدوداً 40 ساله است؛ دیپلم ریاضی دارد و نتوانسته از دانشگاه در رشته مهندسی مکانیک فارغ‌التحصیل شود. داستان زندگی‌اش نیز همانند سایر مدعیان موفقیت و ثروت است؛ شروعی همراه با شکست، ولی درنهایت پیدا کردن راه موفقیت، و حالا می‌خواهد این راه را به دیگران نیز آموزش دهد. او خود را مدرس موفقیت و مربی انگیزشی معرفی می‌کند و البته نویسنده. وی می‌گوید اگر به دنبال آرامش، سلامتی، شادی و ثروت هستید، آموزش‌های ما را دنبال کنید.

فیزیک کوانتوم شاخص سخنان محمد افلاکی است. پاک‌سازی کوانتومی، ثروت کوانتومی و خلاصه رسیدن به خواسته‌ها با استفاده از انرژی معنوی که البته ماهیت فیزیکی دارد. او در بستر فضای مجازی با تولید محتوا مشغول بازاریابی است. سایر محتواهای او با عناوین دوره توربوسل (فروش و کسب‌وکار)، دورۀ تربیت فرزند، آموزش‌های ویژۀ تک جلسه‌ای در حوزه سلامت، ثروت و شادی و… ارائه می‌شود. این دوره‌ها با مبالغ قابل‌توجهی در حدود 2 تا 4 میلیون تومان به فروش می‌رسد. کتاب‌هایی نیز در این موضوعات توسط محمد افلاکی تدوین شده است؛ پاک‌سازی کوانتومی، ارتعاشات ثروت‌ساز، شفای کوانتومی، ثروت کوانتومی.

محمد افلاکی با یادگیری ناقص نظریه‌های فیزیک کوانتوم، از آن‌ها در سخنان و آموزش‌های خود استفاده کرده و مدعی می‌شود با پاک‌سازی کوانتومی می‌توان به ثروت دست‌یافت. وی بیان می‌دارد که پدیدۀ اعجازانگیزی در پدیدۀ کوانتوم وجود دارد به نام درهم‌تنیدگی کوانتومی، و از همین پدیده به‌عنوان اصل مسلم استفاده کرده و می‌گوید ما می‌توانیم در قوۀ اختیار دیگران تأثیر گذاشته و تصمیم‌های آنان را تغییر دهیم. او می‌گوید ما با تغییر سطح ارتعاش خود نیز می‌توانیم در افراد دیگر تأثیر بگذاریم.

او که نه تحصیلات دانشگاهی خود را کامل کرده و نه دورۀ آموزشی معتبری را درزمینهٔ فیزیک کوانتوم گذرانده است، بااین‌حال تمام آموزش‌های خود را بر پایه نظریه‌های کوانتوم قرار داده و از آن‌ها برای فریب افکار عمومی استفاده می‌کند. این در حالی است که قوانین مطرح‌شده در فیزیک کوانتوم در جوامع دانشگاهی و علمی در حال بررسی و اثبات علمی است و ادعای تأثیر آن در بخش‌های مختلف زندگی انسان هنوز به‌صورت رسمی ادعا نمی‌شود. وی حتی ادعاهای متعدد معنوی نیز از طریق آموزش‌های کوانتومی دارد و مدعی است که می‌تواند افراد را با کوانتوم به معنویت برساند.

محمد افلاکی با مطالعۀ کتاب‌های تفکر نو و شرکت در دوره‌های مروجان این جریان در ایران، شروع به بازنشر این تفکر و کسب ثروت از این طریق کرده است. تفکر نو یک دین آمریکایی است که در قرن 19 پایه‌گذاری شد. تفکر نو مبتنی بر این باور است که خدا درواقع نیروی درونی انسان است و ما می‌توانیم با استفاده از این نیرو بر کائنات اثر بگذاریم و انرژی‌های فیزیکی و مادی را در جهت ثروت و سلامتی و کامیابی به‌کارگیریم. او با اشاره به بحث خدای درون، مدعی می‌شود آرامش و کامیابی برای کسانی حاصل می‌شود که خدای درون را پیدا کرده باشند. محمد افلاکی با تأکید بر توجه به انرژی الهی، خدا را در حد یک جریان انرژی که انسان می‌تواند برای منافع خود از آن بهره ببرد، معرفی می‌کند.

محمد افلاکی آموزه‌های تفکر نو را با عنوان دورۀ پاک‌سازی کوانتومی و دوش ثروت عرضه می‌کند. او می‌گوید تجسم کردن زیر دوش آب باعث محقق شدن آن‌ها می‌شود و شما با تجسم ثروت می‌توانید به آن برسید. همچنین تجسم قبل از خواب را نیز به مخاطبانش تجویز کرده و تأثیرات بسیاری نیز برای آن قائل است. تکنیک‌های دیگر او با عناوینی ازجمله تکنیک تبسم، جادوی سپید و سیاه، نامه نوشتن به خدا و… هرکدام به بخشی از التقاط‌های تفکر نوین می‌پردازند.

محمد افلاکی مراقبه‌ای را با نام مراقبۀ شکرگزاری معرفی می‌کند و تلاش دارد از طریق آیات قرآن به اثبات روش شکرگزاری خود بپردازد. گفتنی است شکرگزاری که مروجان تفکر نو عنوان می‌کنند بسیار متفاوت از شکرگزاری اصیل دینی و قرآنی ست. شکرگزاری تفکر نوینی با محوریت انسان و برای رسیدن به ثروت بیشتر است و هیچ خضوع و خشوعی در برابر ذات الهی نیست؛ درحالی‌که شکرگزاری مطلوب، منجر به رشد و تقرب انسان به خداوند می‌شود.

وی در سخنانی با لحن توهین‌آمیز از حضرت آدم و حوا یاد کرده و می‌گوید ایشان با خوردن میوه ممنوعه بهشت را باختند و به زمین منتقل شدند؛ درواقع آنان قمار کردند و بهشت را از دست دادند.

افرادی ازاین‌دست، سعی دارند با استفاده از شبه‌علم‌ها و فرضیه‌های علمی و ترکیب و التقاط باورهای دینی و مذهبی افراد با تفکرات اومانیستی، به تغییر سبک زندگی انسان‌ها پرداخته و جهان‌بینی آنان را مطابق با ایدئال‌های تمدن غرب سامان‌دهی نمایند. بدیهی است مهم‌ترین اقدام برای مقابله با افرادی ازاین‌دست، شناسایی و تبیین انحرافات آنان و نیز معرفی و تبیین معنویت اصیل و واقع‌گراست.

لینک‌های مرتبط:

عقده‌های کودکی که مسیر خرافه را نشان می‌دهند

شکرگزاری و استفاده ابزاری از آن در معنویت‌های نوین

چگونه شکرگزاری باورهایمان را تغییر می‌دهد؟

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=7947
 • 541 بازدید

ثبت دیدگاه

 1. اولا گویا شما خیلی به علم ودانش خود میبالید و افتخار میکنید و این خود غرور به همراه دارد و آموختن علم و دانش پایانی ندارد و هرگز تا ظهور امام عصر (عج) هیچ کس نمیتواند تا این میزان به علم خود مطمئن بوده و علمی که خارج از درک خودش باشد رانقض نماید ثانیا آن نیروی درونی که شما درمقاله تان نوشتید که استاد افلاکی آن را خدا مینامد همان روح الهی ست که خداوند از وجود خود در وجود تک تک انسانها دمیده است و این خودِ ماهستیم که با انجام گناه، آن نیرو ونور الهی را نادیده میگیریم و وجود خود را تیره و تار میکنیم و درنهایت لوح وجود انسان زنگار بسته و حقایق را انکار میکند .ثالثا استاد افلاکی معانی قرآن را به قدری زیبا توضیح میدهند که اگر کسی اندک علاقه ای نشان دهد خواهد فهمید که تازه با صحبت های استاد افلاکی متوجه معانی زیبااااای قرآن میشود.ثالثا استاد برای همه دوره های آموزشی شان ،درصورت نارضایتی دانشجو گارانتی بازگشت وجه قرار داده اند

 2. با سلام به نظر من مهم گفتار و سخنان طرف مقابل مهم هست نه مدرک و… پیامبر بزرگوار ما هم بی سواد بودن ولی رحمت للعالمین جناب افلاکی ضمن تشکر از زحمات و سخنان بسیار دلنشینتان امیدوارم در این مسیر دلسر نشید و پر انرژی ادامه بدهید چون خیلی از مردم عزیزمون که به اضطرار رسیده و مضطر شده اند اینجا جواب گرفته و میگیرند و اجر و پاداش شما با پول برابری نمیکند

 3. استاد افلاکی عاااالی بی نظیر دوست داشتنی باصداقت درستکار حرفهاشون به دل می نشینه و کاملا درست هستند ….

 4. محمد افلاکی استاد بزرگواری هستند من خودم در دوره های ایشان شرکت کردم و کاملا راضی هستم اگر این چنین نبود امثال من شکایت استاد را می کردیم پس با نوشتن مطالب این چنینی نمی توانید ذهنیت مردم را خراب کنید شما ررسی کنید سخرانی های کووین ترودو هم حول همین صحبت ها هست.

 5. با سلام منم شنونده وببینده ی آقای افلاکی در فضای مجازي هستم البته یکی دوساله بود می دیدم ولی دنبال کننده اش نبودم تا اینکه تو پلتفرم ایتا دنبال کنند ش شدم در چت با پشتیبانی آقاي افلاکی به خاطر فروش دوره ها بسوی خدا جر کردم ولي باز با خودم گفتم ببینم چه میگه ولي خوب خیلی ها ازش راضی هستند من هیچ دوره هاي را ازش خرید اری نکردم فقط تو دوره ی معجزه ی تبسم ایشان یک‌سری از رازهای را براي خودم به اجرا گذاشتم می خوام امتحان کنم ببینم تا چه حد درست درمیاد من خودم اهل نماز وایمان سخت به خدا هستم ولی در زندگی من خيلی گرفتاري وبدبختی میکشم می خوام ببینم ک برداشت راز از آقای افلاکی چه قدر تأثیر در رفع مشکلات زندگی من می تواند داشته باشد، درس دانشگاه آقای افلاکی دلیل بر دال مدرک نیست، ایمان واقعی وصحت درستي بودن از واقعیت ها مهم است پیامبر ما هم سواد نداشت پس ما نباید روی دیگران قضاوت بد بودن بدهیم فقط به خاطر فروش دوره هاش ب قیمت گزافی خیلی ناراحت کننده است وزیاد مورد پسندم نشده فقط از معجزه تبسم رایگان خوشم اومده انشاالله ک بتونم بهرمند بشم، اگر اثرات آن را ببینم باز دیدگاه می زارم براي درستي گفتار آقای افلاکی

 6. سلام و عرض ادب، بنده این رو متوجه شدم که وقتی پشت سر کسی حرف می زنی، داری به اون فرد کمک می کنی که مردم بیشتر بشناسن، نه اون وجهی که شما گفتی بلکه برعکس جملات شما رو دیگران متوجه می شن. یعنی متن شما رو می خونن و بعد میرن دنبال اینکه این فرد در صحبت هاش چی گفته که شما اینطور تند دارین ازش بدگویی میکنید و بعد اون از طریق شما به شهرت میرسه. بنابراین اگه تمایل دارید که به عنوان حریف( و یا دشمن حتی) با فردی مقابله کنید، با رعایت انصاف خوبی و بدی یا عیوب و توانمندیهاش رو بگید. اینجوری شما به عنوان یه فرد منصف و قاضی عادل مطرح میشین. ضمنا بنده به نوبه خودم به هیچ عنوان از مطالب سایتون استفاده نخواهم کرد.

 7. سلام و خدا قوت به همه شما گرامیان و استاد گرامی جناب مظاهری سیف
  شما بزرگواران در مسیر فرمایش رهبر عزیزمان دارید به خیال خودتان جهاد تبین می فرمایید :

  اینجانب محمد افلاکی هستم با همان دیپلم ریاضی فیزیک قدیم که اگر لب تر کنم و بخواهم دروغگویی پیشه کنم سه سوته مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه خارجی چه واقعی چه جعلی که برای خیلی از شما بزرگواران حکم وسندیت عملی هم خواهد داشت، را پرداخت اندک مبلغی دریافت خواهم کرد چرا که بنده در حوزه علوم انسانی اولین نرم افزار راز بیوریتم چهار فصل را ثبت اختراع کرده ام و با همین ثبت اختراع ساده و تالیفات مختلف و رزومه علمی و عملی خود براحتی آب خوردن می توانم این گناه کبیره را انجام دهم و رزومه بنده در سایت راز چهار فصل و پاکسازی کوانتومی در بخش درباره ما هست و شمایی که می فرمایید بنده یک بیسوادی بیش نیستم حاضرم با تمامی جنابان شما مناظره علمی کنم که اگر عمری باقی باشد این کار را خواهم کرد تا از مظلمویت و حقانیت خودم و محتوای علمی پاکسازی کوانتومی دفاعی جانانه نمایم که شما اساتید در خواب هم این مطالب را نشنیده اید و نه خوانده اید چه برسد در سیاهی کتابهای این عالم وقتی برایش صرف کرده باشید و بعید است که شما از مقالات روز دنیا در زمینه روانشناسی انرژی با خبر باشید

  به نظرم من بهداشت معنوی به شدت بیمار است و نیاز به جراحی و درمان دارد و انشالله ظهور منتقم و حضرت حجت نزدیک است و روسیاهی به زغال و دروغگویان این عالم باقی خواهد ماند و انشالله بزودی با رساله دکترای خودم که در حوزه پاکسازی کوانتومی است جلوی شما آقایان محترم عرض اندامی خواهم کرد که مپرس !!!!!!!!!!
  اگر دانش و علم فقط در دانشگاه تدریس می شود بدانید که بنده متولد 1355 هستم و دیپلم ریاضی فیزیک خودم را سال 1374 گرفتم و تمام معلمین بنده از دبستان تا دبیرستان به نبوغ و هوش و استعداد ذاتی که خداوند به من هدیه داده است ( هذا من فضل ربی ) اذعان کرده اند و می کنند و ای وای بر شما که بدون یک تحقیق درست و حسابی آبروی بندگان خدا را می برید

  شما که شیخ هستید مگر در قرآن در آیه 6 سوره حجرات نخوانده اید که فرمود:

  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِين

  ای مؤمنان، هر گاه فاسقی خبری برای شما آورد تحقیق کنید، مبادا از روی نادانی به قومی رنجی رسانید و سخت از کار خود پشیمان گردید.

  کدام فاسقی خبر آورده که ما دروغگو و کلاش و مدعی بی عمل هستیم کدام فاسقی گفته که فریب افکار عمومی می دهیم ؛ یقین دارم هیچ فاسقی نخواهیم یافت زیرا فاسقین هم از نگارنده این مقاله شاید دیندار تر باشند و بعد گیریم که فاسق خبر آورد مگر خدا نفرمود که تَبُین کنید که مبادا به افراد و قوم خود از روی جهالت رنجی برسانید!!!!!!!!!

  اکنون من در درگاه خدا بعنوان شیعه جان فدای امیرالمومنین علی علیه السلام و بعنوان منتظر و عاشق و مدعی آمدن فرزند بر حقش امام زمان عج از شما می خواهم که حداقل یک بار هم که شده کتاب پاکسازی کوانتومی ما را بخوانید و پژوهش های علمی که از این مبحث پاکسازی کوانتومی به همت اساتید حوزه و دانشگاه انجام گرفته و مقاله آن در مجله معتبر داخلی نمایه شده است و دیگر مقالات که در حال کار است را ملاحظه بفرمایید شاید هنوز وقت باشد که تبین نمایید و از این فرمایشات تعصب گونه خود دست بردارید و به درگاه حضرت حق توبه نمایید انشالله که همینطور باشد بزودی همدیگر را در جایی که شاید باورش هم برای تان سخت باشد زیارت خواهیم کرد و به قول حضرت حافظ کاش بفهمیم که :

  آبرو می رود ای ابر خطا پوش ببار
  که به دیوان عمل نامه سیاه آمده ایم

  امیدوارم این قدر شهامت و صداقت داشته باشید که این چند کلام حرف دل بنده را در سایت خود منتشر کنید که شنونده بایست عاقل باشد!!!!!!!!

 8. از نظر من سخنان استاد افلاکی دقیقا مطابق با دین و قرآن هست و ناسلامتی ما اشرف مخلوقات هستیم و قابلیت هایی داریم که باید کشف بشن و این قابلیت ها را خداوند در وجود ما قرار داده و ایشان هم دارن این قابلیت ها را یاد آوری میکنند ما با توبه و پاکسازی میتونیم به خدا متصل بشیم و با شکرگزاری به کمال برسیم این چه ایراد و اشکالی داره، زندگی من و نگاهم به خدای مهربون خیلی تغییرات مثبتی داشته ما اومدیم توی دنیا بزرگ و قوی بشیم و رسالت خودمون رو به انجام برسونیم و با این تکنیک ها زودتر به نتیجه میرسیم افرادی مثل استاد افلاکی ما را از سرگردانی نجات دادن خدا خیرشون بده

 9. به نظر من شما که این متن رو نسبت به آقای محمد افلاکی نوشتین خودتون هم خیلی علامه فرض نکنین، من اکثر فایلهای این شخص رو در دوره مقدماتی گوش دادم و نتیجه گرفتم. ایشون شاید خیلی خیلی علامه نباشن، ولی تا همین حد اطلاعات و راهکارهای معنوی که با استفاده از آیات قرآن که برداشت کردن و به دیگران آموزش میدن خودش خیلی جای شکر داره و بنده شخصیت ایشون رو خیلی دوست دارم و حل شدن خیلی از گره های زندگیم رو مدیون آموزش‌های ایشون هستم. شما هم لطف کنین بیشتر مطالعه کنین و در مورد آقای افلاکی دیگه اینطور نظر ندین

 10. نمیدونم قضیه چیه
  ولی با تموم وجودم عاشق استاد عزیزم محمد افلاکی هستم
  ایشون گارانتی گذاشتن برای محصولاتشون و اگه راضی نبودید میتونید پولتون رو پس بگیرید
  خیلی خوشحالم که با ایشون اشنا شدم
  یکی از چهار انسان تاثیر گذار زندگی من ایشون و دوست خوبشون اقای جواد زارع بودن
  موفق باشید

 11. باسلام
  در وویس شما از حضرت استاد دینانی دو کلمه خره و گوه میخوره اومده و منم چون تیتر خبرتون هم کلمه خره رو داره این کامنت رو با عذرخواهی از مخاطبین از قول شما و وویس پخش شده نوشتم اما بسیار بسیار از حجم جهالت و حماقت و خریت پخش کننده این وویس شگفت زده شدم.
  من از دوستداران آقای دینانی و البته ملکیان هستم و همیشه از گوش دادن به سخنان این دو دانشمند لذت میبرم اما قابل تصور نیست که یک احمق و جاهل مرکب در یک جلسه خصوصی با استاد دینانی بوده و در متن خبر هم خصوصی بودن جلسه را فریاد میزند و بعد همچو خودشیفتگان از جار زدن خصوصی بودن جلسه فراتر رفته و حود را محرم اسرار برمیشمرد و از شدت جهل و بی سوادی و جو گیری میگوید پنج دقیقه از وویس جلسه خصوصی را پخش میکنم
  تو غلط میکنی بچه
  تو واقعا شعور داری جاهل بی بنیان؟
  دوستان این اولین کامنت در طول زندگی منه که در اون از الفاظی همچون غلط میکنی یا احمق و… استفاده میکنم اما دلیلش اینه که خود سایت تیتر و متن صوتش دستم رو باز گذاشته و کلماتم بدتر از اون کلمات نیست
  ضمنا برام سواله چرا دامنه این سایت دات کام هست اما محتوای اون شبیه دامین های ثبت داخل – حالا مهم نیست

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.