12
یک داستان تکراری: شروعی همراه با شکست و نهایتا انفجار موفقیت

محمد افلاکی؛ مدعی کوانتومی با مدرک دیپلم ریاضی

 • کد خبر : 7947
 • 12 آبان 1400 - 8:13
محمد افلاکی؛ مدعی کوانتومی با مدرک دیپلم ریاضی
محمد افلاکی نه تحصیلات دانشگاهی خود را کامل کرده و نه دورۀ آموزشی معتبری را درزمینهٔ فیزیک کوانتوم گذرانده است، بااین‌حال تمام آموزش‌های خود را بر پایه نظریه‌های کوانتوم قرار داده و از آن‌ها برای فریب افکار عمومی استفاده می‌کند.

بهداشت معنوی؛ این روزها افراد زیادی از طریق فروش ادعاهای شبه‌علمی به ثروت می‌رسند. محمد افلاکی نیز ازجملۀ این افراد است. او متولد اطراف اصفهان و حدوداً 40 ساله است؛ دیپلم ریاضی دارد و نتوانسته از دانشگاه در رشته مهندسی مکانیک فارغ‌التحصیل شود. داستان زندگی‌اش نیز همانند سایر مدعیان موفقیت و ثروت است؛ شروعی همراه با شکست، ولی درنهایت پیدا کردن راه موفقیت، و حالا می‌خواهد این راه را به دیگران نیز آموزش دهد. او خود را مدرس موفقیت و مربی انگیزشی معرفی می‌کند و البته نویسنده. وی می‌گوید اگر به دنبال آرامش، سلامتی، شادی و ثروت هستید، آموزش‌های ما را دنبال کنید.

فیزیک کوانتوم شاخص سخنان محمد افلاکی است. پاک‌سازی کوانتومی، ثروت کوانتومی و خلاصه رسیدن به خواسته‌ها با استفاده از انرژی معنوی که البته ماهیت فیزیکی دارد. او در بستر فضای مجازی با تولید محتوا مشغول بازاریابی است. سایر محتواهای او با عناوین دوره توربوسل (فروش و کسب‌وکار)، دورۀ تربیت فرزند، آموزش‌های ویژۀ تک جلسه‌ای در حوزه سلامت، ثروت و شادی و… ارائه می‌شود. این دوره‌ها با مبالغ قابل‌توجهی در حدود 2 تا 4 میلیون تومان به فروش می‌رسد. کتاب‌هایی نیز در این موضوعات توسط محمد افلاکی تدوین شده است؛ پاک‌سازی کوانتومی، ارتعاشات ثروت‌ساز، شفای کوانتومی، ثروت کوانتومی.

محمد افلاکی با یادگیری ناقص نظریه‌های فیزیک کوانتوم، از آن‌ها در سخنان و آموزش‌های خود استفاده کرده و مدعی می‌شود با پاک‌سازی کوانتومی می‌توان به ثروت دست‌یافت. وی بیان می‌دارد که پدیدۀ اعجازانگیزی در پدیدۀ کوانتوم وجود دارد به نام درهم‌تنیدگی کوانتومی، و از همین پدیده به‌عنوان اصل مسلم استفاده کرده و می‌گوید ما می‌توانیم در قوۀ اختیار دیگران تأثیر گذاشته و تصمیم‌های آنان را تغییر دهیم. او می‌گوید ما با تغییر سطح ارتعاش خود نیز می‌توانیم در افراد دیگر تأثیر بگذاریم.

او که نه تحصیلات دانشگاهی خود را کامل کرده و نه دورۀ آموزشی معتبری را درزمینهٔ فیزیک کوانتوم گذرانده است، بااین‌حال تمام آموزش‌های خود را بر پایه نظریه‌های کوانتوم قرار داده و از آن‌ها برای فریب افکار عمومی استفاده می‌کند. این در حالی است که قوانین مطرح‌شده در فیزیک کوانتوم در جوامع دانشگاهی و علمی در حال بررسی و اثبات علمی است و ادعای تأثیر آن در بخش‌های مختلف زندگی انسان هنوز به‌صورت رسمی ادعا نمی‌شود. وی حتی ادعاهای متعدد معنوی نیز از طریق آموزش‌های کوانتومی دارد و مدعی است که می‌تواند افراد را با کوانتوم به معنویت برساند.

محمد افلاکی با مطالعۀ کتاب‌های تفکر نو و شرکت در دوره‌های مروجان این جریان در ایران، شروع به بازنشر این تفکر و کسب ثروت از این طریق کرده است. تفکر نو یک دین آمریکایی است که در قرن 19 پایه‌گذاری شد. تفکر نو مبتنی بر این باور است که خدا درواقع نیروی درونی انسان است و ما می‌توانیم با استفاده از این نیرو بر کائنات اثر بگذاریم و انرژی‌های فیزیکی و مادی را در جهت ثروت و سلامتی و کامیابی به‌کارگیریم. او با اشاره به بحث خدای درون، مدعی می‌شود آرامش و کامیابی برای کسانی حاصل می‌شود که خدای درون را پیدا کرده باشند. محمد افلاکی با تأکید بر توجه به انرژی الهی، خدا را در حد یک جریان انرژی که انسان می‌تواند برای منافع خود از آن بهره ببرد، معرفی می‌کند.

محمد افلاکی آموزه‌های تفکر نو را با عنوان دورۀ پاک‌سازی کوانتومی و دوش ثروت عرضه می‌کند. او می‌گوید تجسم کردن زیر دوش آب باعث محقق شدن آن‌ها می‌شود و شما با تجسم ثروت می‌توانید به آن برسید. همچنین تجسم قبل از خواب را نیز به مخاطبانش تجویز کرده و تأثیرات بسیاری نیز برای آن قائل است. تکنیک‌های دیگر او با عناوینی ازجمله تکنیک تبسم، جادوی سپید و سیاه، نامه نوشتن به خدا و… هرکدام به بخشی از التقاط‌های تفکر نوین می‌پردازند.

محمد افلاکی مراقبه‌ای را با نام مراقبۀ شکرگزاری معرفی می‌کند و تلاش دارد از طریق آیات قرآن به اثبات روش شکرگزاری خود بپردازد. گفتنی است شکرگزاری که مروجان تفکر نو عنوان می‌کنند بسیار متفاوت از شکرگزاری اصیل دینی و قرآنی ست. شکرگزاری تفکر نوینی با محوریت انسان و برای رسیدن به ثروت بیشتر است و هیچ خضوع و خشوعی در برابر ذات الهی نیست؛ درحالی‌که شکرگزاری مطلوب، منجر به رشد و تقرب انسان به خداوند می‌شود.

وی در سخنانی با لحن توهین‌آمیز از حضرت آدم و حوا یاد کرده و می‌گوید ایشان با خوردن میوه ممنوعه بهشت را باختند و به زمین منتقل شدند؛ درواقع آنان قمار کردند و بهشت را از دست دادند.

افرادی ازاین‌دست، سعی دارند با استفاده از شبه‌علم‌ها و فرضیه‌های علمی و ترکیب و التقاط باورهای دینی و مذهبی افراد با تفکرات اومانیستی، به تغییر سبک زندگی انسان‌ها پرداخته و جهان‌بینی آنان را مطابق با ایدئال‌های تمدن غرب سامان‌دهی نمایند. بدیهی است مهم‌ترین اقدام برای مقابله با افرادی ازاین‌دست، شناسایی و تبیین انحرافات آنان و نیز معرفی و تبیین معنویت اصیل و واقع‌گراست.

لینک‌های مرتبط:

عقده‌های کودکی که مسیر خرافه را نشان می‌دهند

شکرگزاری و استفاده ابزاری از آن در معنویت‌های نوین

چگونه شکرگزاری باورهایمان را تغییر می‌دهد؟

لینک کوتاه : https://behdashtemanavi.com/?p=7947
 • 393 بازدید

ثبت دیدگاه

 1. نمیدونم قضیه چیه
  ولی با تموم وجودم عاشق استاد عزیزم محمد افلاکی هستم
  ایشون گارانتی گذاشتن برای محصولاتشون و اگه راضی نبودید میتونید پولتون رو پس بگیرید
  خیلی خوشحالم که با ایشون اشنا شدم
  یکی از چهار انسان تاثیر گذار زندگی من ایشون و دوست خوبشون اقای جواد زارع بودن
  موفق باشید

 2. باسلام
  در وویس شما از حضرت استاد دینانی دو کلمه خره و گوه میخوره اومده و منم چون تیتر خبرتون هم کلمه خره رو داره این کامنت رو با عذرخواهی از مخاطبین از قول شما و وویس پخش شده نوشتم اما بسیار بسیار از حجم جهالت و حماقت و خریت پخش کننده این وویس شگفت زده شدم.
  من از دوستداران آقای دینانی و البته ملکیان هستم و همیشه از گوش دادن به سخنان این دو دانشمند لذت میبرم اما قابل تصور نیست که یک احمق و جاهل مرکب در یک جلسه خصوصی با استاد دینانی بوده و در متن خبر هم خصوصی بودن جلسه را فریاد میزند و بعد همچو خودشیفتگان از جار زدن خصوصی بودن جلسه فراتر رفته و حود را محرم اسرار برمیشمرد و از شدت جهل و بی سوادی و جو گیری میگوید پنج دقیقه از وویس جلسه خصوصی را پخش میکنم
  تو غلط میکنی بچه
  تو واقعا شعور داری جاهل بی بنیان؟
  دوستان این اولین کامنت در طول زندگی منه که در اون از الفاظی همچون غلط میکنی یا احمق و… استفاده میکنم اما دلیلش اینه که خود سایت تیتر و متن صوتش دستم رو باز گذاشته و کلماتم بدتر از اون کلمات نیست
  ضمنا برام سواله چرا دامنه این سایت دات کام هست اما محتوای اون شبیه دامین های ثبت داخل – حالا مهم نیست

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت، در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.